دانشگاه شهید بهشتی و سازمان مدیریت بحران کشور تفاهم نامه همکاری امضا کردند

۱۸ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۰ کد : ۹۲۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۳
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،   در نشست مشترک دانشگاه شهید بهشتی و سازمان مدیریت بحران کشور  که در این دانشگاه برگزارشد دو طرف آمادگی خود را جهت همکاری دوجانبه اعلام کرده و پس از آ...
دانشگاه شهید بهشتی و سازمان مدیریت بحران کشور تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،   در نشست مشترک دانشگاه شهید بهشتی و سازمان مدیریت بحران کشور  که در این دانشگاه برگزارشد دو طرف آمادگی خود را جهت همکاری دوجانبه اعلام کرده و پس از آن زمینه‌های مناسب مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. در پایان، قرارداد همکاری دو جانبه‌ای میان دانشگاه شهید بهشتی و سازمان مدیریت بحران کشور به امضا رسید.

 براساس این گزارش هدف از امضای این تفاهم نامه، بهره مندی و استفاده متقابل از توانمندی علمی­، تخصصی و تجربی در جهت ارتقای دانش تخصصی و افزایش مهارت نیروی انسانی و کیفیت تحقیقات علمی کاربردی در زمینه مدیریت بحران و حوادث طبیعی از جمله زلزله ، سیل ، خشکسالی است.

گفتنی است اجرای طرح های خاص تحقیقاتی و مطالعاتی سازمان در زمینه های مختلف توسط دانشگاه، طراحی و اجرای دوره­های کوتاه مدت آموزشی در زمینه­های تخصصی مورد نیاز سازمان توسط دانشگاه، همکاری سازمان و دانشگاه در خصوص انجام پروژه­های تحقیقاتی کاربردی مشترک، همکاری سازمان و دانشگاه در برگزاری دوره­های مشترک خارجی باسازمان­های بین­المللی و تبادل استاد، بررسی و انجام مطالعات امکان سنجی بکارگیری از فناوری­های نوین در پیش­بینی ، پیشگیری ، آمادگی و مقابله و بازسازی و بازتوانی در حوادث طبیعی از جمله زمینه های همکاری در این تفاهم نامه است.