دانشگاه شهید باهنر کرمان با دانشگاه مونتان اتریش تفاهم نامه همکاری امضا کرد

۲۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۲ کد : ۹۲۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۱
پیرو انعقاد تفاهم نامه همکاری ما بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و دانشگاه مونتان اتریش، شرکت معدن کاری امین یار کرمان اقدام به انعقاد قرارداد با دانشگاه مونتان اتریش کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،...
دانشگاه شهید باهنر کرمان با دانشگاه مونتان اتریش تفاهم نامه همکاری امضا کرد
پیرو انعقاد تفاهم نامه همکاری ما بین دانشگاه شهید باهنر کرمان و دانشگاه مونتان اتریش، شرکت معدن کاری امین یار کرمان اقدام به انعقاد قرارداد با دانشگاه مونتان اتریش کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت معدن کاری امین یار کرمان در نظر دارد با همراهی دانشگاه شهید باهنر، تفاهم نامه همکاری را با دانشگاه مونتان اتریش منعقد کند.
 بر این اساس، نشست مشترکی جهت آشنایی طرفین و برنامه ریزی های لازم بین اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، مدیرعامل شرکت امین یار و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه در دفتر رئیس دانشگاه شهید باهنرکرمان برگزار شد.
دکتر طاهر، رئیس دانشگاه، شهید با هنر کرمان تعامل و همکاری این دانشگاه و شرکت امین یار را به فال نیک گرفت و گفت: دانشگاه شهید باهنر از نظر توان و بنیه علمی توانایی حمایت بسیاری از صنایع استان و حتی کشور را دارد.
وی افزود : دانشگاه شهید باهنر، دانشگاه مادر استان و بزرگ ترین دانشگاه جنوب شرق کشور است و با در اختیار داشتن 650 عضو هیئت علمی از نظر نسبت استاد به دانشجو رتبه اول را در کشور دارد.
رئیس دانشگاه شهید باهنرخاطر نشان کرد: دانشگاه شهید باهنر از نظر تعداد و مرتبه اعضای هیئت علمی و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سایر دانشگاه ها متمایز است و باید از این توان علمی استفاده شود.
مهندس کلانتر مهر، مدیرعامل شرکت امین یارکرمان، با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشگاهیان فرهیخته، دانشگاه شهید باهنر را مجموعه ای قوی و پیشگام در ارتباط با صنعت دانست و گفت: امیدواریم امروز بتوانیم چالش های اقتصادی شرکت امین یار و استان را با تعامل و همکاری با دانشگاه شهید باهنر مرتفع کنیم.
وی مهم ترین عامل ایجاد مشکلات اقتصادی در صنعت را ناآگاهی و عدم دسترسی به تکنولوژی روز عنوان کرد و به کارگیری کارشناسان و متخصصان هر رشته را تنها راه حل مشکل دانست.
گفتنی است همکاری شرکت امین یار و دانشگاه شهید باهنر با دانشگاه مونتان در زمینه اکتشافات زمین شناسی، استفاده از فناوری فرآوری مواد معدنی و ساخت یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولید کروم خواهد بود و گروه اتریشی برای بررسی زمینه های همکاری هفته آینده به کرمان سفر خواهد کرد.