دانشگاه سمنان میزبان سومین همایش ملی گچ شد

۲۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۷ کد : ۹۲۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۸
سومین همایش ملی گچ پانزدهم و شانزدهم مهر در دانشگاه سمنان برگزار می شود .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دبیر اجرایی سومین همایش ملی گچ با اعلام این خبر گفت : این همایش در چهار محور اکتشاف و استخراج...
سومین همایش ملی گچ پانزدهم و شانزدهم مهر در دانشگاه سمنان برگزار می شود .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دبیر اجرایی سومین همایش ملی گچ با اعلام این خبر گفت : این همایش در چهار محور اکتشاف و استخراج ذخایر گچ ، بهینه سازی در صنایع فرآوری گچ ، تنوع محصولات برپایه گچ و بازار محصولات گچی برگزار می شود .
دکتر ابراهیم نجفی کانی، برقراری ارتباط بین صنعت گچ کشور با مجامع علمی دانشگاهی ، ارائه آخرین دستاوردهای علمی پژوهشی و صنعتی در این خصوص ، ارتقای سطح دانش فنی روش های تولید ، تنوع محصول و کیفیت و بهبود جایگاه صنعت گچ در توسعه پایدار کشور را از اهداف برگزاری این همایش دو روزه عنوان کرد .
وی با بیان اینکه علاقه مندان تا اول شهریور برای ارسال مقالات خود فرصت دارند افزود : در سایت این همایش ملی به آدرس http://irangypsum.ir/ در خصوص نحوه ثبت نام و چگونگی ارسال مقالات توضیحات لازم ارائه شده است .
دکتر نجفی افزود : تا کنون دو نشست تخصصی با موضوع گچ هم به منظور برگزاری هر چه بهتر این همایش ملی با حضور اساتید و فعالان این عرصه از سراسر کشور در دانشگاه سمنان برگزار شده است .
گفتنی است 80 درصد گچ کشور معادل 6 درصد گچ دنیا در استان سمنان استخراج و تولید می شود و وجود 40 کارخانه تولید گچ، استان سمنان را به قطب تولید این محصول معدنی تبدیل کرده است