دانشگاه سمنان در فهرست یک درصد برتر دانشگاه های تاثیر گذار دنیا قرار گرفت

۰۸ تیر ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۵ کد : ۹۲۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۲
بر اساس اطلاعات پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ESI) دانشگاه سمنان در فهرست یک درصد برتر دانشگاههای تاثیرگذار از نظر تعداد استنادات در ده سال اخیر قرار گرفت .به گزارش روابط عمومی  وزارت علو...
دانشگاه سمنان در فهرست یک درصد برتر دانشگاه های تاثیر گذار دنیا قرار گرفت
بر اساس اطلاعات پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ESI) دانشگاه سمنان در فهرست یک درصد برتر دانشگاههای تاثیرگذار از نظر تعداد استنادات در ده سال اخیر قرار گرفت .
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ، رئیس دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز، فهرستی از موثرترین دانشگاههای دنیار را معرفی می نماید و بر اساس آن این فهرست هر دو ماه یکبار روز آمد شده به نحوی که دانشگاه ها مرتبا مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت عدم کسب حد نصاب امتیاز ، حذف می گردند .
دکتر عباس هنر بخش رئوف افزود : برای انتخاب موثرترین دانشگاه ها ، کلیه دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی دنیا بر حسب میزان تاثیرگذاری آن مشخص و مرتب سازی می شوند و در گام بعدی یک درصد برتر آنها که دارای بیشترین میزان اثر گذاری بوده اند انتخاب و معرفی می شوند .
رئیس دانشگاه سمنان ادامه داد : پس از این بررسی ها دانشگاه سمنان هم به عنوان بیشترین میزان اثر گذاری در میان یک درصد دانشگاه های برتر قرار گرفت .
دکتر هنر بخش ، کسب این موفقیت را نشان دهنده توان علمی بسیار بالا عنوان کرد و گفت : میزان استنادها به انتشارات علمی یک کشور و یک دانشگاه از جمله شاخص های مهمی است که بیانگر میزان تکیه نظام جهانی علم بر علم آن کشور است و دنیای امروز استنادها را به عنوان یکی از شاخص های اصلی مرجعیت پذیرفته است .
دکتر هنر بخش با بیان اینکه کسب مرجعیت علمی دشوار بوده و نیازمند برنامه ریزی و یک جهاد علمی است افزود : صد دانشگاه برتر دنیا در پنج سال گذشته 34 درصد از کل استنادهای دنیا را دریافت کرده اند و توانستند 21 درصد از علم دنیا را تولید کنند .