دانشگاه جندی شاپور دزفول ظرفیت ایجاد پردیس بین المللی را دارد

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۱ کد : ۹۲۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۲
دکترمحمدرضا عصاری رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: این دانشگاه ظرفیت علمی لازم برای ایجاد پردیس بین المللی به منظور تحصیل دانشجویان خارجی را دارد و دراین راستا طرح ایجاد پردیس بین المللی در من...
دکترمحمدرضا عصاری رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: این دانشگاه ظرفیت علمی لازم برای ایجاد پردیس بین المللی به منظور تحصیل دانشجویان خارجی را دارد و دراین راستا طرح ایجاد پردیس بین المللی در منطقه آزاد اروند دردست تهیه است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعصاری راه اندازی پردیس بین المللی در منطقه آزاد اروند درهمسایگی کشور عراق را فرصتی برای جذب دانشجویان علاقه مند به تحصیل این کشور و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس در ایران دانست.
وی افزود: راه اندازی پردیس بین المللی مطابق با استانداردهای علمی جهان ، موجب می شود تا دانشجویان کشورهای همسایه به جای سفر به اروپا برای ادامه تحصیل با هزینه گزاف ، در ایران تحصیل کنند.
دکترعصاری درادامه گفت: این پردیس دانشگاهی به عنوان شاخه ای از دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در توسعه فضای آموزشی و بین المللی کردن فضای آموزش عالی کشور تاثیر به سزایی خواهد داشت.
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول خاطر نشان کرد: برای تحقق این مهم به زودی با منطقه آزاد اروند وارد مذاکره شده و راهکارهای اجرای پردیس بین المللی در این منطقه با ارائه طرحی کارشناسی بررسی می شود.
دکترعصاری همچنین از تلاش برای گام نهادن به نسل سوم دانشگاه ها در حوزه اشتغال و کار آفرینی اشاره کرد و گفت: مراکز آموزش عالی باید علاوه بر آموزش و پژوهش به سمت کار آفرین کردن فارغ التحصیلان و دانش آموختگان گام بردارند تا این افراد به عنوان نیروی مولد و کار آفرین ، عرصه تولید و اشتغال را یاری کنند.
وی افزود: دراین خصوص طرح تعامل و تبادل اطلاعات علمی بین دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول و بخش صنعت و کشاورزی تدوین شده و در دست اجراست تا طرح های تحقیقاتی و پژوهشی در بخش صنعت و کشاورزی در راستای افزایش تولید و بهره وری کاربردی شود.
گفتنی است دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به عنوان بزرگترین دانشگاه صنعتی جنوب غرب کشور ، رتبه دوازدهم را در بین دانشگاه های صنعتی کشور دارد.

( ۱ )