دانشگاه جامع علمی کاربردی زمینه مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در امر تربیت نیروی انسانی متخصص رافراهم می‌کند

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۰ کد : ۹۲۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۸
دکتر اخباری سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی هدف این دانشگاه را فراهم کردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیر دولتی در امر تربیت نیروی انسانی متخصص کشور دانست.به گزارش روابط عمومی...
دکتر اخباری سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی هدف این دانشگاه را فراهم کردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیر دولتی در امر تربیت نیروی انسانی متخصص کشور دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اخباری رئیس شورای تخصصی سنجش و آزمون و سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی، طی سخنانی در جلسه شورای تخصصی سنجش و آزمون دانشگاه، ضمن اشاره به اهداف مندرج در ماده 21 قانون پنجم توسعه و اسناد بالادستی مرتبط با آموزش‌ عالی، هدف از تشکیل شورای تخصصی سنجش و آزمون را، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در راستای ارتقا سنجش علمی و مهارتی و تحول و ارتقای کیفیت سنجش و پذیرش دانشجو متناسب با نیاز بازار کار و گسترش دوره‌های مهارت محور بر شمرد.
وی افزود: هدف این دانشگاه در نظام آموزش مهارت و فناوری فراهم کردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی یا غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور است به نحوی که دانش‌آموختگان بتوانند امور محوله را براساس آموزش، دانش مهارت و صلاحیت‌های حرفه‌ای تا سطح مطلوب به انجام برسانند و توانایی تبدیل علم به عمل و دانایی به توانایی و مهارت را به دست آورند.
گفتنی است شورای تخصصی سنجش و آزمون به تاکید سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی تشکیل شده و اولین جلسه این شورا با محوریت بررسی و تصمیم‌گیری در مورد طرح‌های پیشنهاد شده برگزار شد.