دانشگاه تهران فاتح مقام اول رقابت‌های سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر کشور شد

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۹ کد : ۹۲۴۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۰۷
کاروان ورزشی دانشگاه تهران در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دخترکشور با کسب 199 امتیاز در بین دانشگاه‌های شرکت‌کننده رتبه نخست را به دست آورد. کاروان دانشگاه فردوسی مشهد با کسب 169 امتیاز ...
دانشگاه تهران فاتح مقام اول رقابت‌های سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر کشور شد
کاروان ورزشی دانشگاه تهران در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دخترکشور با کسب 199 امتیاز در بین دانشگاه‌های شرکت‌کننده رتبه نخست را به دست آورد. کاروان دانشگاه فردوسی مشهد با کسب 169 امتیاز دوم شد و کاروان دانشگاه الزهرا(س) نیز با کسب 85 امتیاز حایز رتبه سوم شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رقابت‌های المپیاد سیزدهم در بخش دختران در 8 رشته برگزار شد و نفرات برتر هر رشته مشخص شدند.
بر پایه این گزارش، در رشته تنیس روی میز 82 ورزشکار در قالب 31 تیم در سه ماده انفرادی، دوبل و تیمی به رقابت با یکدیگر پرداختند که در نهایت دانشگاه تهران در جایگاه نخست، دانشگاه خوارزمی در جایگاه دوم و دانشگاه‌های فردوسی و الزهرا(س) به صورت مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند.
118 ورزشکار در قالب 40 تیم در رشته بدمینتون و در سه ماده انفرادی، دوبل و تیمی با یکدیگر رقابت کردند. در انتها دانشگاه پیام نور تهران رتبه نخست، دانشگاه تهران رتبه دوم و دانشگاه‌های مازندران و فنی حرفه‌ای تهران مشترکا رتبه سوم را به دست آوردند.
مسابقات دوومیدانی نیز در 14 ماده با حضور 49 تیم و 191 شرکت‌کننده برگزار شد. دانشگاه فنی حرفه‌ای الزهرا(س) مشهد توانست با کسب بیشترین امتیازات رتبه نخست این رشته را از آن خود کند. پس از آن، دانشگاه اصفهان در جایگاه دوم ایستاد و دانشگاه تهران هم به رتبه سوم دست یافت.
در رشته شنا 126 شرکت‌کننده در قالب 44 تیم در 13 ماده به مصاف یکدیگر رفتند و دانشگاه تهران توانست با حذف رقیبان خود مدال طلا را از آن خود کند. دانشگاه فردوسی مدال نقره گرفت و دانشگاه شیراز به مدال برنز رضایت داد.
16 تیم والیبال به همراه 189 شرکت‌کننده با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت دانشگاه‌های فردوسی، الزهرا(س) و شیراز به ترتیب به مقام اول تا سوم دست یافتند.
در رشته ورزشی بسکتبال نیز 180 شرکت‌کننده در قالب 16 تیم به مصاف یکدیگر رفتند که دانشگاه فردوسی توانست با پیشی گرفتن از دیگر رقیبان در جایگاه نخست بایستد. پس از آن، دانشگاه خوارزمی در جایگاه دوم و دانشگاه شهید بهشتی در جایگاه سوم ایستاد.
تعداد دختران شرکت‌کننده در رشته تکواندو نیز 121 ورزشکار بود که در قالب 47 تیم رقابت کردند. دانشگاه فردوسی رتبه نخست این رقابت‌ها را از آن خود کرد. دانشگاه الزهرا(س) دوم شد و دانشگاه آیت‌الله شهید مدنی به جایگاه سوم رضایت داد.
در رشته فوتسال نیز 882 شرکت‌کننده در قالب 16 تیم در این رقابت‌ها به مصاف یکدیگر رفتند و در انتها دانشگاه‌های شهید چمران اهواز، ایلام و گیلان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.