دانشگاه تفرش میزبان بیش از 500 دانشجوی جدید در مقاطع مختلف تحصیلی است

۰۸ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۳ کد : ۹۲۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۷
به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تفرش مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه با حضور دانشجویان و مسئولان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر محمد قاسم سحاب ...
به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تفرش مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه با حضور دانشجویان و مسئولان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر محمد قاسم سحاب سرپرست دانشگاه تفرش ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان جدیدالورود گفت: این دانشگاه در سال تحصیلی جدید میزبان بیش از 500 دانشجوی در مقاطع مختلف تحصیلی است.
وی افزود: رسالت کنونی دانشجویان استفاده از فرصت تحصیلی فراهم شده در دانشگاه تفرش به منظور رشد و پیشرفت از لحاظ علمی و اخلاقی و استفاده از تمام منابع اطلاعاتی به منظور شناخت از دانشگاه محل تحصیل خود است.
وی احداث دریاچه مصنوعی، تاسیس موزه تاریخ طبیعی ، وسعت 350 هکتاری سایت دانشگاه تفرش به عنوان بزرگترین سایت در بین دانشگاه  های کشور و بهره مندی از اساتید مجرب و معاونین کوشا  را از مهم ترین  امکانات و شرایط ویژه دانشگاه تفرش عنوان کرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش نیز در این مراسم گفت: در دین مبین اسلام بر کسب دانش و علم آموزی بیش از سایر ادیان سفارش شده است.
حجت الاسلام رسول ظرافت با بیان این که تحصیل علم و رسیدن به کمال مهم ترین هدف دانشجویان از آمدن به دانشگاه است  افزود:  هدف از بعثت انبیا و خلقت وجودی همه انسان ها نیز تحصیل علم و دانش و پیمودن مسیر کمال بوده است.
 سرپرست فرمانداری شهرستان تفرش نیز در این مراسم گفت: شهرستان تفرش جزو شهرستان های نادر استان و کشور است که مهد پرورش بزرگان و نام آوران در عرصه های علمی نظیرپروفسور حسابی است.
کریم حمید وند با بیان این که دانشگاه تفرش دارای خوابگاه های دانشجویی با کیفیت و مطلوب است افزود: کمسیون دانشجویی شهرستان از تمام ظرفیت هایی موجود قانونی به منظور فراهم نمودن بسترهای علم آموزی برای دانشجویان استفاده می نماید.
دکتر مهدی جعفری پناه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تفرش  نیز در این مراسم با اشاره به اینکه 236 نفر از فارغ التحصیلان رشته های مختلف این دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد سال 93 در دانشگاههای دولتی کشور  پذیرفته شده اند افزود:درصد متوسط پذیرفته شدگان این دانشگاه در آزمون های کارشناسی ارشد سال92، 32/13 درصد می باشد که این آمار بالاتر از آمار متوسط پذیرفته شدگان سایر دانشگاه ها  مطرح که حدود 14 درصد  است می باشد.
  وی ادامه داد: فارغ التحصیلان  دانشگاه تفرش در آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری خوش درخشیده اند که این نشان از این حقیقت دارد که خروجی های این دانشگاه هنوز درخشان است.
معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تفرش نیز در این مراسم گفت:دانشگاه تفرش به خاطر نزدیکی به پایتخت اساتید خوبی را جذب کرده که دانشجویان باید از ظرفیت بالا این اساتید در دوران چهارساله تحصیل خود در این دانشگاه نهایت استفاده را ببرند.
دکتر محمد حبیبی با اشاره به قدمت تاریخی و شخصیت علمی شهرستان تفرش افزود: تمام بستر ها برای نقش آفرینی جهانی دانشجویان در این چهار سال فراهم است.