دانشگاه تبریز و شرکت صنعتی، معدنی مولیبدن- مس آذربایجان تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کردند

۳۰ تیر ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۳ کد : ۹۲۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۸
دانشگاه تبریز و شرکت صنعتی، معدنی مولیبدن- مس آذربایجان، به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های دو طرف، تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی مشترک امضاء کردند.به گزارش روابط عمومی  وزارت علو...
دانشگاه تبریز و شرکت صنعتی، معدنی مولیبدن- مس آذربایجان تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کردند
دانشگاه تبریز و شرکت صنعتی، معدنی مولیبدن- مس آذربایجان، به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های دو طرف، تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی مشترک امضاء کردند.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، رئیس دانشگاه تبریز در حاشیه امضای این تفاهم نامه با تاکید بر اینکه این قرارداد همکاری در زمینه های پژوهشی و آموزشی و با در نظر گرفتن کلیه امکانات و اختیارات طرفین اعم از فنی، تولیدی، نیروی انسانی و اطلاعات، تجربه و تخصص منعقد شده، تصریح کرد: تفاهم نامه حاضر بیشتر با هدف حمایت از طرح های تحقیقاتی دانشگاه، همکاری در زمینه های مهندسی مجدد شرکت مس، خدمات مشاوره ای و طرح های سرمایه گذاری، برگزاری همایش و نشست های تخصصی، همکاری در خصوص تألیف و انتشار کتب و نشریات علمی- پژوهشی و ... بین دو طرف منعقد شده است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی، در ادامه با اشاره به تعهدات دانشگاه تبریز در این ارتباط افزود: ارایه طرح های سرمایه گذاری، برگزاری دوره ها و کارگاهای آموزشی، توسعه فرآیند های کسب و کار، اولویت دادن به طرح های تحقیقاتی پیشنهادی شرکت مس، ارائه خدمات علمی، اطلاعاتی، نرم افزاری و مشاوره ای، کارشناسی پروژه های تحقیقاتی پیشنهادی و اظهار نظر علمی درباره پروژه ها و گزارش های تحقیقاتی و ... از جمله این موضوعات است.
وی، تأمین هزینه های مالی مورد نیاز پروژه های مصوب، حمایت مالی از پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی، بررسی پروژه های تحقیقاتی دانشگاه و اخذ تصمیم در مورد آنها، تهیه مستمر عناوین تحقیقاتی مورد نیاز شرکت و ارسال آن به دانشگاه، فراهم نمودن امکان بازدیدهای علمی محققین و دانشجویان دانشگاه از شرکت، موافقت با پذیرش دانشجویان دانشگاه در قالب دوره های کارآموزی و ... را از جمله تعهدات شرکت صنعتی، معدنی مولیبدن- مس آذربایجان اعلام کرد.
مدیر عامل شرکت صنعتی، معدنی مولیبدن- مس آذربایجان نیز در این آیین، با اشاره به تاریخچه استخراج از معدن مس سونگون گفت: این معدن جزو معادن نادر جهان است که استخراج از آن پیچیده ترین و سخت ترین شرایط را داشته است.
مهندس محمد حاجی آقازاده، در ادامه با تاکید بر اینکه در این معدن، غیر از فلز با ارزش مس، مولیبدن، طلا، نقره و دیگر عناصر با اهمیت به صورت فلزات همراه مس استخراج می شوند، اضافه کرد: اگر این معدن به چنین مرحله از توانایی رسیده، به خاطر زحمات زیاد نیروی انسانی آن بوده است و در این ارتباط هم باید قدردان آنها شد و همچنین باید از تمامی ظرفیت های این معدن برای توسعه، آبادانی و شکوفایی همه جانبه کشورمان و به ویژه این منطقه استفاده کرد.
وی، در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه ها و مراکز علمی باید طرح ها و پروژه هایی را در دستور کار خود قرار دهند، که به مصلحت جامعه، صنعت و اقتصاد کشور باشد، تصریح کرد: دانشگاهیان باید گره مشکلات صنعت را حل بکنند و در این راستا نیز باید به یکدیگر اعتماد داشته باشیم.
گفتنی است: این تفاهم نامه مشترک در 8 ماده به امضای دکتر محمدرضاپورمحمدی، رییس دانشگاه تبریز و مهندس محمد حاجی آقازاده، مدیر عامل شرکت صنعتی، معدنی مولیبدن- مس آذربایجان رسید.
( ۱ )