دانشگاه تبریز عموم مردم و دانشگاهیان را به شرکت گسترده در آیین های مشترک عاشورای حسینی و مراسم یوم الله 13 آبان دعوت کرد

۱۱ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۶ کد : ۹۲۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۳
دانشگاه تبریز با صدور بیانیه ای به مناسبت 13 آبان ،تمامی مردم ولایی جمهوری اسلامی ایران را به شرکت گسترده در آیین های مشترک عاشورای حسینی و مراسم یوم الله 13 آبان دعوت کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت ع...
دانشگاه تبریز عموم مردم و دانشگاهیان را به شرکت گسترده در آیین های مشترک عاشورای حسینی و مراسم یوم الله 13 آبان دعوت کرد
دانشگاه تبریز با صدور بیانیه ای به مناسبت 13 آبان ،تمامی مردم ولایی جمهوری اسلامی ایران را به شرکت گسترده در آیین های مشترک عاشورای حسینی و مراسم یوم الله 13 آبان دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این بیانیه به شرح زیر می باشد:
 13 آبان، از اوراق غرور آفرین تقویم انقلاب اسلامی است که سه حادثه مهم تاریخی را در یادها تداعی می کند؛ تبعید بت شکن قرن، امام راحل (ره) به ترکیه در 13 آبان سال 1343، کشتار بیرحمانه دانش آموزان توسط رژیم منحوس پهلوی در 13 آبان 1357 و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 که به تعبیر امام راحل، انقلاب دوم نام گرفته، سه حرکت عظیمی است که از آزادیخواهی و ظلم ستیزی مردم غیور ایران اسلامی در طول تاریخ حکایت دارد.
13 آبان، همان ادامه مسیر آزادگی و آزادی خواهیست که با تبعیت از قیام سرخ عاشورا و لبیک به مرام حسینی شروع شد و در سایه توجهات ائمه به بار نشست؛ بر اساس وعده وثیق الهی این شعله سراسر عشق و امید هرگز خاموش نخواهد شد.
امسال تقارن یوم الله 13 آبان با عاشورای حسینی، تجلی همسانی همان رسالت است وآنچه در این برهه از زمان ضروری به نظر می رسد، توجه به پیام مشترک این دو قیام یعنی آزادگی و ظلم ستیزی است که باید با عقلانیت و وحدت انجام پذیرد تا  اسلام هراسی به شکست انجامیده و نقشه های شوم دشمنان  نقش بر آب شود.
دانشگاه تبریز، ضمن عرض تسلیت عاشورای خونین سرور و سالار آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، تجدید میثاق با آرمان های انقلاب اسلامی و اعلام انزجار از استکبار جهانی،  تمام مردم ولایی جمهوری اسلامی ایران را به شرکت گسترده در آیین های مشترک عاشورای حسینی و مراسم یوم الله 13 آبان دعوت می کند.