دانشگاه بیرجند میزبان مسابقات دانشجویان منطقه 3 کشور

۳۰ دی ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۰ کد : ۹۲۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶۹
دانشگاه بیرجند میزبان مسابقات دانشجویان دختر و پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه 3 ورزش کشور درتاریخ 2 تا 11 بهمن ماه سال جاری است . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترسعید ایل بیگی مدیر تربیت...
دانشگاه بیرجند میزبان مسابقات دانشجویان دختر و پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه 3 ورزش کشور درتاریخ 2 تا 11 بهمن ماه سال جاری است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترسعید ایل بیگی مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه بیرجند با اعلام این خبر گفت: این مسابقات باحضور 22 دانشگاه از استان های خراسان های شمالی، رضوی ، جنوبی و سمنان در4 رشته فوتسال و تنیس روی میز برای پسران و والیبال و تنیس روی میز برای دانشجویان دختران برگزارمی شود.
وی افزود: رتبه های اول و دوم این رقابت ها در هر رشته ای جواز حضور در المپیاد ورزشی دانشجویان کشور را که تابستان سال آینده به میزبانی دانشگاه فردوسی برگزارخواهد شد، کسب می کنند.
دکترایل بیگی گفت: با توجه به تجربه دانشگاه بیرجند دربرگزاری المپیاد کشوری توانستیم بیشترین سهمیه میزبانی در تعداد رشته ها را دربین استان های کشور بگیریم که می تواند در رشد و توسعه ورزش استان نیز تاثیر زیادی داشته باشد.
مدیرتربیت بدنی دانشگاه بیرجند با اشاره به این که سطح کیفی این رقابت ها با توجه به حضور تیم های قدرتمند از دانشگاه های فردوسی مشهد، شاهرود و بجنورد بسیار بالا خواهد بود، گفت: دراین مسابقات شاهد رقابت های تنگاتنگی بین تیم ها خواهیم بود.
وی افزود: با توجه به وجود یک نماینده از دانشگاه بیرجند در هر رشته  تمام تلاش خود را  برای کسب رتبه اول یا دوم این دوره رقابت ها انجام خواهیم داد و البته در والیبال دختران و فوتسال پسران امید زیادی داریم که بتوانیم سهمیه حضور در المپیاد کشوری را به دست آوریم.
دکترایل بیگی تعداد دانشجویان و سرپرستان شرکت کننده دراین مسابقات را 355 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 214 نفر پسر  و بقیه دختر هستند.
مسئول برگزاری مسابقات تعداد تیم های فوتسال پسران را 11 تیم عنوان کرد و گفت: 9 تیم پسران و 5 تیم دختران در رشته تنیس روی میز و 7 تیم والیبال در این دوره رقابت ها حضور دارند.
مدیرتربیت بدنی دانشگاه بیرجند گفت: با توجه به پتانسیل بالای داوری استان قراراست تعدادی از داوران استان این دوره رقابت ها را قضاوت کنند و به دلیل حساسیت بالا در رشته والیبال و فوتسال 2 داور از مشهد خواهند بود .