دانشجویان دانشگاه تبریز در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشگاه‌های سراسر کشور موفق به کسب رتبه شدند

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۶ کد : ۹۱۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۵
دانشجویان دانشگاه تبریز با کسب چندین مقام و مدال در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشگاههای سراسر کشور موفق به کسب رتبه شدند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین امامعلی پور معاون دانشجویی دانشگاه ت ...
دانشجویان دانشگاه تبریز با کسب چندین مقام و مدال در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشگاههای سراسر کشور موفق به کسب رتبه شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین امامعلی پور معاون دانشجویی دانشگاه تبریز گفت: در این دوره مسابقات، دانشجویان پسر دانشگاه تبریز با کسب یک مدال طلا، چهار مدال نقره، سه مدال برنز، سه مقام چهارمی، دو مقام پنجمی، دو مقام ششمی و دریافت کاپ نایب قهرمانی در رشته دو و میدانی در رده چهارم رده بندی کلی دانشگاه های کشور قرار گرفت.
به گفته وی در المپیاد قبلی (سال 93) دانشگاه تبریز در گروه پسران در جایگاه ششم رده بندی دانشگاه های کشور قرار گرفته بود که امسال دو پله صعود داشته اند.
دکتر امامعلی پور، با اشاره به رقابت های دانشجویان دختر نیز گفت: در این دوره مسابقات 4 مقام چهارمی ، 3 مقام پنجمی و 4 رتبه ششمی توسط دانشجویان دختر در رشته های مختلف به دست آمد.
وی با تاکید بر اینکه المپیاد ورزشی دانشجویان بزرگترین رویداد ورزشی در دانشگاه های کشور است که هر دو سال یک‌بار به میزبانی یکی از دانشگاه های کشور برگزار می شود، افزود: در این دوره از المپیاد دانشجویان ورزشکار دانشگاه تبریز همانند دوره های پیشین با کسب حداکثر امتیازات لازم در مسابقات منطقه ای، مجوز حضور در المپیاد ورزشی را در 8 رشته پسران و 6 رشته دختران کسب کرده و با کاروانی متشکل از150 نفر، با بیش از 80 دانشگاه از استان های مختلف در دانشگاه فردوسی مشهد به رقابت پرداختند.