دانشجویان به عنوان نخبگان جامعه و سربازان واقعی پیشرفت و تعالی مملکت هستند

۱۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۳ کد : ۹۱۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۳۷
سومین روز از برگزاری اردوی جدیدالورودی‌ها دانشگاه مازندران در مجتمع فرهنگی – تربیتی شهید رجایی فریدونکنار با برنامه‌های متنوع به منظور آشنایی با مسئولان، مقررات و آیین نامه ها، میزبان دانشجویان پسر ور...
سومین روز از برگزاری اردوی جدیدالورودی‌ها دانشگاه مازندران در مجتمع فرهنگی – تربیتی شهید رجایی فریدونکنار با برنامه‌های متنوع به منظور آشنایی با مسئولان، مقررات و آیین نامه ها، میزبان دانشجویان پسر ورودی جدید این دانشگاه برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور رئیس دانشگاه مازندران، معاونان، روسای دانشکده ها، مدیران ستادی و کارشناسان دانشگاهی برگزار شد، دکتر کوروش نوذری معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران در ابتدای سخنانش از دانشگاه مازندران به عنوان نقش محوری و کلیدی در هدایت آموزش عالی استان یاد کرد و خطاب به دانشجویان گفت: شما به یک محیط بزرگ و قابل اعتماد و قابل اعتنایی پای گذاشتید. نسبت به دانشگاه مازندران عرق و تعصب داشته باشید که ما به کمک شما و به واسطه عرق و تعصب شما، گام های بزرگی را برخواهیم داشت.
 وی در بخش دیگری از سخنانش، نقش دانشجویان را در ارتقای دانشگاه مازندران کاملا بی بدیل دانست و افزود: دانشگاه مازندران بر دوش دانشجویان سخت‌کوش و با همتی پایه‌ریزی شده است.
استاد فیزیک دانشگاه مازندران سپس به وجهه جسمانی فرد به عنوان یکی از مولفه های توانمندسازی شخصی اشاره کرد و گفت: توانمندسازی جسمانی شرط اول برای توفیق در زندگی شخصی انسانهاست و جسم مریض نمی تواند در سایر عرصه‌های زندگی موفق باشد. توصیه من به شما جوانان این است که به ورزش به عنوان یک مولفه بسیار تاثیرگذار و فوق العاده ضروری زندگی امروز توجه کنید.
دکتر نوذری، توکل و اعتماد به خداوند، سخت‌کوشی و جهد فراوان، هدفمندی و توسعه توانایی های علمی، پیوستگی در امور، نظم و دیسیپلین، خودباوری، بهینه سازی در امور و امیدواری را از مولفه های توانمندسازی معنوی و درونی معرفی کرد و افزود: دانشگاه نماد و سنبل جامعه ما است و هر یک از ما در هر موقعیت و جایگاهی که قرار داریم، می بایست همت به خرج داده و برای دانشگاه دل بسوزانیم که در این صورت مطمئن باشید که دانشگاه ما به یک دانشگاه استاندارد تبدیل خواهد شد.
وی انسان ناامید را انسانی مرده عنوان کرد و به دانشجویان توصیه کرد: شما به عنوان نخبگان جامعه و سربازان واقعی پیشرفت و تعالی مملکت، بیشتر به بهینه سازی امور فکر کنید و امید را در خود زنده نگه دارید.
معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران با اشاره به ورود آموزش عالی به کشورمان در سال 1316 ادامه داد: مردان بزرگی از این سرزمین، این رسالت تاریخی و ملی را در این کشور ایجاد کردند و ما اکنون موظفیم این امانت را به درستی حفظ کرده و در راه تقویت آن بکوشیم و به نسل های بعدی انتقال دهیم.
دکتر نوذری در پایان ضمن توصیه به جوانان در خصوص توکل و اعتماد به خدا، احترام به والدین و کسب رضایت از آنان، داشتن آرزوهای بزرگ و دوری از تنبلی و تن پروری، سخنانش را با این نیایش به پایان رساند که: خدایا پناه می برم به تو از تنبلی و تن پروری، از دروغ و دورویی و از نفاق و داشتن قلب ناسالم.
گفتنی است دانشجویان پسر ورودی جدید دانشگاه مازندران در اردوی یک روزه‌ای که توسط ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود برنامه‌ریزی شده بود، ضمن شنیدن سخنان معاونان و مدیران بخش‌ها و حوزه‌های مختلف دانشگاهی، از نزدیک با فعالیت تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی – هنری دانشگاه آشنا شده و برنامه های متنوعی را نظیر میان برنامه های شاد، اجرای تئاتر طنز دانشجویی و مسابقات فرهنگی – هنری شاهد بودند.