دانشجوی ورزشکار خوزستانی مدال خود را به مادر شهید تقوی تقدیم کرد

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۶ کد : ۹۱۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۳
رضا بوعذار دانشجوی دانشگاه شهیدچمران اهواز و رکورددار دو 400 متر داخل سالن ایران، مدال نقره رقابت های آسیایی 2006 ماکائوچین خود را به مادر سردار شهیدحمید تقوی تقدیم کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم...
رضا بوعذار دانشجوی دانشگاه شهیدچمران اهواز و رکورددار دو 400 متر داخل سالن ایران، مدال نقره رقابت های آسیایی 2006 ماکائوچین خود را به مادر سردار شهیدحمید تقوی تقدیم کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مراسم اهدای این نشان با حضور دکترصدیقه حیدری نژاد رئیس دانشکده تربیت بدنی، دکتر عبدالحمید حبیبی عضو هیئت علمی این دانشکده و عده ای از مسئولان شهرستان اهواز در خانه سردار شهیدحمید تقوی برگزارشد.
دراین مراسم حیدری نژاد رئیس دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه شهیدچمران اهواز که به نمایندگی از دکترمحمد رعایایی سرپرست این دانشگاه ، گفت: شهدا حق بزرگی به گردن ما دارند و ما آسایش، امنیت و آرامشی که درحال حاضر داریم را مدیون جان ‌فشانی ها و ایثارگری های شهیدان هستیم.
وی افزود: احترام به خانواده شهدا وظیفه همه ما است و این کوچکترین کاری است که می توانیم انجام دهیم. از مادراین شهید میخواهم که برای ما دعا کند تا ما پیرو راه شهدا باشیم.
درادامه حبیبی عضو هیئت علمی دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه ‌شهیدچمران اهواز، گفت: مایه افتخار است که ما درمنزل این شهید و درخدمت مادر و خانواده او هستیم. شکی نیست که موقعیت شهید تقوی، موقعیتی کشوری نبود، او هم با عملکردش توانست ارزش های انقلاب را حفظ کند و هم این‌که با شهادتش توانست دنیای اسلام را تقویت و آبیاری کند.
وی افزود: خوشحالیم که در دانشگاه شهیدچمران اهواز که یک دانشگاه رزمنده است، هنوز افرادی را داریم که وقتی در هر رشته ای در سنگر علم و معرفت متخصص می شوند مانند یک رزمنده فکر می کنند. من از طرف تمام اساتید دانشگاه و جامعه دانشجویی از بوعذار بابت انجام این حرکت ارزشی تشکر می کنم. این حرکت او صد درصد در کشور پا برجا خواهد ماند.
همچنین رضا بوعذار درباره هدف خود از این اقدام شایسته، گفت: شهیدان نشان دادند که عاشقان ولایت و اسلام هستند و من هم به نوبه خودم با توجه به این‌ که شرایط حضور جهت دفاع از حرمین، نصیبم نشد خواستم با اهدای مدالم، به همه این عزیزان بگویم که ما کنار شما هستیم و عدم حضورم را به این شکل جبران کرده باشم و اگر خدا به من توفیق دهد، ان‌شاالله بتوانم با کمک مربیان درعرصه بین‌المللی پرچم کشورم را به اهتزاز درآورم.
 وی درادامه افزود: من اولین مدال آسیایی خود را که نقره است و اولین مدال دوهای سرعت ایران محسوب می شود را به خانواده شهید تقوی و مادر این شهید تقدیم کردم. من درگذشته نیز مدال طلای آسیایی 2012 خود را به مادر شهید علی هاشمی تقدیم کرده بودم.
بوعذار بیان‌کرد: سال 2010 پس از بازی های آسیایی گوانگجو من آسیب دیدم و خانواده ام همزمان با زمانی که پیکر شهیدهاشمی پیدا شد، نذر کردند که اگر من دوباره به میادین برگردم، مدالم را به خانواده این شهید تقدیم کنم و خدا را شکر به همین صورت هم شد.
وی افزود: نه تنها هدف من بلکه هدف سایر ورزشکاران نیز این است که در کنار خانواده شهدا و بیماران خاص باشیم چرا که این اقدام ما باعث بالاتر رفتن روحیه این خانواده ها می شود.
درادامه این مراسم مادر شهیدتقوی، گفت: نماز شب، روزه گرفتن و خواندن قرآن فرزندم برای رضای خدا بود.
وی خطاب به حاضرین دراین مراسم، عنوان‌کرد: امیدوارم خدا نگهدار شما باشد و ادامه‌دهنده راه این شهید باشید. امیدوارم خداوند بوعذار را عاقبت بخیر کند و همیشه پیروز و سرافراز باشد.
در پایان این مراسم بوعذار مدال نقره ماکوئو چین خود را به مادر شهیدحمید تقوی تقدیم کرد.
همچنین از طرف رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز لوح های تقدیری به مادر شهیدتقوی و رضا بوعذار اهدا شد.
دراین مراسم شکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز درمجلس شورای اسلامی، سواری از اعضای شورای شهر اهواز، فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خوزستان، حاجتی مدیرعامل باشگاه ملی‌حفاری و همچنین حاجی‌زاده، آقایی و قاسمی از هم‌رزم‌های این شهید و جمعی دیگر از مسئولان حضور داشتند.