خیرین و واقفین استان چهارمحال و بختیاری از پروژه‌های عمرانی دانشگاه شهرکرد بازدیدکردند

۲۲ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۴ کد : ۹۱۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۳۲
همزمان با روز وقف، خیرین و واقفین استان چهارمحال و بختیاری ضمن حضور در دانشگاه شهرکرد از پروژه‌های عمرانی این دانشگاه، دیدن کردند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد در...
همزمان با روز وقف، خیرین و واقفین استان چهارمحال و بختیاری ضمن حضور در دانشگاه شهرکرد از پروژه‌های عمرانی این دانشگاه، دیدن کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد در این بازدید   ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این پروژه‌ها افزود:‌ مشکلات عدیده‌ ناشی از کمبود اعتبارات، روند تکمیل این پروژه‌ها را با چالش روبه رو کرده  و در حال حاضر تجهیز برخی پروژه‌ها مانند دانشکده‌ ادبیات، پژوهشکده‌ زیست‌فناوری، کتابخانه‌ مرکزی و استخر با مشکلات جدی مواجه است.
سرپرست دانشگاه شهرکرد ابراز امیدواری کرد با حمایت خیرین و کمک‌های آنها این ساختمان‌ها به طور کامل تجهیز شود.
 همچنین معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در  این مراسم ، وقف را یکی از ابعاد توسعه‌ انسانی و ارتقای شاخص‌های کشور عنوان کرد.
دکتر مرادی معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در مراسم تجلیل از خیرین و واقفین استان در دانشگاه شهرکرد وقف را یکی از ابعاد توسعه‌ انسانی و ارتقای شاخص‌های کشور عنوان کرد.
وی  افزود: امروزه گسترش ابعاد توسعه در همه‌ی سطوح بسیار مود توجه قرار گرفته است و آیین جاودان وقف این مهم را در بعد انسانی محقق می‌کند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار تأسیس دارالایتام، احداث مسجد، مدرسه و درمانگاه را مصادیقی از کاربرد وقف دانست و گفت:‌ کاربرد موقوفات تنها مختص به این زمینه‌ها نخواهد بود بلکه حفظ آبرو و حرمت نیازمندان آبرومند در سایه‌ خیرخواهی واقفین حائز اهمیت است. 
  بر اساس این گزارش ،در مراسم تجلیل از خیرین و اقفین که در دانشگاه شهرکرد برگزار شد،‌ دو نفر از خیرین برای کمک به دانشگاه آمادگی خود را جهت تأمین مالی به میزان 2 میلیارد ریال اعلام کردند.
گفتنی است خیرین و واقفین استان چهارمحال و بختیاری به همراه دکتر شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد و جمعی از دانشگاهیان این دانشگاه با حضور در یادمان شهدای گمنام این دانشگاه با قرائت فاتحه و نثار تاج گل به مقام والای این شهیدان ادای احترام کردند .


( ۱ )