خوابگاه‌های دانشگاه یزد با جمعیتی بالغ بر شش هزار دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های خوابگاهی دانشگاه‌های کشور است

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۹ کد : ۹۱۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۶
معاون دانشجویی دانشگاه یزد با بیان اینکه خوابگاه‌های دانشگاه یزد با جمعیتی بالغ بر شش هزار دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های خوابگاهی دانشگاه‌های کشور است، از اعضای هیأت علمی و مسئولان این دانشگاه د...
خوابگاه‌های دانشگاه یزد با جمعیتی بالغ بر شش هزار دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های خوابگاهی دانشگاه‌های کشور است
معاون دانشجویی دانشگاه یزد با بیان اینکه خوابگاه‌های دانشگاه یزد با جمعیتی بالغ بر شش هزار دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های خوابگاهی دانشگاه‌های کشور است، از اعضای هیأت علمی و مسئولان این دانشگاه دعوت کرد در هفته خوابگاه ها که از 26 اردیبهشت تا اول خرداد ادامه دارد , در خوابگاه ها حضور یافته از نزدیک با شرایط سکونت و زندگی دانشجویان خوابگاهی آشنا شوند.
  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر علی مروتی با گرامیداشت هفته‌ خوابگاه‌ها اظهار داشت: از جمعیت بالغ بر 14000 دانشجوی دانشگاه یزد، در پردیس خوابگاهی 1 (دختران) بیش از سه هزار دانشجوی دختر و در پردیس خوابگاهی 2 (پسران) نزدیک به سه هزار دانشجوی پسر از سراسر کشور و از تمام مقاطع تحصیلی سکونت دارند.
وی، دسترسی سراسری به اینترنت در کلیه‌ ساختمان‌های خوابگاه و سایت‌های رایانه با همکاری معاونت پژوهشی و مدیریت شبکه و توزیع سه وعده‌ غذایی (صبحانه، ناهار و شام) در خوابگاه‌ها را از جمله نقاط قوت خوابگاه‌های دانشگاه یزد برشمرد و افزود: سرویس رفت و آمد دانشجویان بین خوابگاه‌ها و دانشگاه به صورت رایگان با همکاری معاونت اداری و مالی و مدیریت امور عمومی از دیگر تسهیلاتی است که در اختیار دانشجویان خوابگاهی قرار گرفته است.
دکتر مروتی همچنین وجود امکاناتی نظیر تایپ و تکثیر، فروشگاه و بوفه با مشارکت بخش خصوصی در خوابگاه‌ها را یادآور شد و اظهار داشت:  بهره‌مندی از فضای سبز گسترده خوابگاه‌ها و امکانات ورزشی نظیر سالن‌های ورزشی و زمین‌های روباز از دیگر مزایای سکونت در خوابگاه‌های دانشگاه یزد است. 
وی ادامه داد: اداره‌ تربیت بدنی دانشگاه نیز با برنامه‌ریزی و برگزاری مسابقاتی در رشته‌های مختلف در خوابگاه‌ها، زمینه‌ افزایش شور و نشاط را ایجاد کرده که درهفته‌ خوابگاه‌ها نیز مجموعه‌ای از مسابقات را پیش رو خواهیم داشت.
معاون دانشجویی دانشگاه یزد فراهم شدن مقدمات تشکیل و تأسیس شرکت تعاونی خوابگاه‌داران یزد در اواخر سال 1393 بر اساس آیین‌نامه‌ صندوق رفاه و با نظارت دانشگاه یزد را از دیگر اقدامات صورت گرفته در یک سال اخیر عنوان کرد و افزود: از جمله اقدامات این شرکت می‌توان به برنامه‌ریزی برای خوابگاه‌ متأهلی در سال تحصیلی 95-94 اشاره کرد که امیدوارم با حمایت دانشگاه یزد این امکان هر چه سریع‌تر برای دانشجویان متأهل دانشگاه فراهم شود. 
وی همچنین سامان‌دهی به خوابگاه‌های خصوصی و نظارت دقیق‌تر بر این خوابگاه‌ها را از دیگر اقدامات این شرکت برشمرد و خاطر نشان کرد : با حل پاره‌ای از مشکلات دانشجویی و فرهنگی این گونه خوابگاه‌ها و بهبود کیفیت آن‌ها زمینه‌ اسکان دانشجویان دانشگاه یزد که طبق قوانین صندوق رفاه شرایط بهره‌مندی از خوابگاه‌های ملکی دانشگاه یزد را ندارند در این خوابگاه‌ها فراهم می شود. 
دکتر مروتی در پایان با تشکر از کلیه کارکنان زحمتکش خوابگاه ها از مسئولان و اعضای هیئت علمی دانشگاه یزد دعوت کرد در هفته‌خوابگاه‌ها (26 اردیبهشت تا اول خرداد) با شرکت در نماز جماعت مغرب و عشای خوابگاه و حضور در جمع دانشجویان خوابگاهی با شرایط سکونت و زندگی دانشجویان خوابگاهی از نزدیک آشنا شوند و دقایقی را با دانشجویان در خوابگاه سپری کنند.


( ۱ )