حمایت‌های پارک علم و فناوری استان سمنان از واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد این پارک

۱۵ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۸ کد : ۹۰۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۸
از ابتدای سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تا پایان خرداد 95 بیش از یک میلیارد و 900 میلیون ریال تسهیلات به شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان پرداخت شده است.به گزارش روابط عمومی وزارت ع...
از ابتدای سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تا پایان خرداد 95 بیش از یک میلیارد و 900 میلیون ریال تسهیلات به شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، از ابتدای سال 1395 که از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است، 5 میلیارد و 50 میلیون ریال تسهیلات از سوی شورای مرکز رشد پارک تصویب شده و در خرداد بیش از یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات به واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد این پارک پرداخت شده است.
دکتر حمیدرضا اصغری مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان با اعلام این خبر گفت: 40 شرکت از ابتدای سال 1395 درخواست عضویت در مراکز رشد پارک را ارائه دادند که از این تعداد برای 30 طرح جلسه جذب و پذیرش برگزار شده و زمینه‌  فعالیت این شرکت‌ها نیز در حوزه‌های الکترومکانیک، صنایع دستی، شیمی، مکانیک، بیوتکنولوژی، کامپیوتر و رباتیک بوده است.
دکتر اصغری سقف تسهیلات پرداختی به شرکت‌های متقاضی استقرار در مراکز رشد را یک میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: استادان دانشگاه، مخترعان و اشخاصی که طرحی نوآورانه با قابلیت تجاری‌سازی (فروش) داشته باشند می‌توانند با پر کردن فرم جذب و پذیرش به صورت برخط و ارسال آن به مرکز رشد مربوطه، پس از شرکت در جلسه داوری و تایید داوران از تسهیلات و حمایت‌های پارک علم و فناوری استان سمنان استفاده کنند.

( ۱ )