حمایت مالی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک از 50 طرح شرکت‌های فناور پارک‌های علم و فناوری

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۴ کد : ۹۰۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۷
رئیس اداره ارزیابی طرح‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا)، از حمایت ویژه صحا از 50 طرح‌ الکترونیک شرکت‌های فناور پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور خبرداد.به گزارش روابط عمومی...
حمایت مالی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک از 50 طرح شرکت‌های فناور پارک‌های علم و فناوری
رئیس اداره ارزیابی طرح‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا)، از حمایت ویژه صحا از 50 طرح‌ الکترونیک شرکت‌های فناور پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور خبرداد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حسام خانکشی زاده با اعلام این مطلب گفت: با هدف اجرای تفاهم‌نامه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در راستای تقویت اقتصاد دانش بنیان، صحا ردیف اعتباری ویژه‌ای را برای حمایت از طرح های دانش بنیان کوچک و شرکت های نوپا  در سال  گذشته در نظر گرفت.
وی افزود: برهمین اساس پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ، طرح ‌های شرکت های مستقر در پارک و مرکز رشد را که در حوزه الکترونیک بودند، به صندوق ارسال کردند.
خانکشی زاده با اشاره به ضرورت حمایت از شرکت‌های فناور خاطرنشان کرد: با وجود اینکه شرکت‌های تولیدی نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارند اما پشتیبانی از شرکت‌های فناور و حمایت از رشد آنها می تواند زمینه ساز توسعه شرکت‌های دانش بنیان در کشور شده و در نهایت بستر اقتصاد دانش بنیان را فراهم کند.
رئیس اداره ارزیابی طرح‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا)، با اشاره به راه اندازی پیشخوان تخصصی پذیرش و ارزیابی طرح‌ها در استان‌ها افزود: همچنین به منظور تسهیل و تسریع فرایند و با هماهنگی صورت گرفته با مسئولان استان‌های مختلف، چند پیشخوان تخصصی پذیرش و ارزیابی طرح‌ها در پارک‌های علم و فناوری استان های فارس، هرمزگان، اردبیل و سمنان با حضور کارشناسان اداره ارزیابی طرح‌های صحا برپا و طرح‌های شرکت های فناور مورد بررسی قرار گرفتند. 
وی افزود: در این راستا پیشخوان های پذیرش و بررسی طرح های جشنواره های کارآفرینی شریف، جوان خوارزمی و موتور سیکلت برقی شریف در صحا برپا شد.
خانکشی زاده ادامه داد: در نهایت طی این فراخوان تاکنون 75 طرح کوچک الکترونیک از سوی شرکت های فناور پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در صندوق پذیرش شد که از این میان 50 طرح از استان های هرمزگان، قزوین، فارس، بوشهر، خراسان شمالی، البرز، همدان و اردبیل پس از ارزیابی های فنی و اقتصادی در صحا مصوب و از تسهیلات با شرایط مناسب بهره مند شده و خواهند شد.
وی اظهارامیدواری کرد که با توجه به موفقیت طرح و رضایت مسئولان و متقاضیان، در سال جاری طرح‌های بیشتری از سراسر کشور به صحا واصل شود تا حمایت اثربخش از شرکت های فناور صورت پذیرد.
خانکشی زاده در پایان آمادگی صحا را برای پذیرش این طرح‌ها اعلام و از شرکت‌های فناور دعوت کرد تا با مراجعه به سایت صندوق از چگونگی دریافت تسهیلات و حمایت‌ها آگاه شوند.
گفتنی است: این حمایت های مالی بر اساس تفاهم نامه ای که بین معاونت پژ‍وهش و فناوری  وزارت علوم و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) در بهمن 1394 منعقد شد صورت می گیرد.