حمایت صحا از طرح‌های برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۳ کد : ۹۰۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۵
طرح‌های برگزیده بیست و نهمین جشنواره بین المللی خوارزمی جهت دریافت تسهیلات درصندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) پذیرفته می شوند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رضا قربانی سرپرست مدیر...
طرح‌های برگزیده بیست و نهمین جشنواره بین المللی خوارزمی جهت دریافت تسهیلات درصندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) پذیرفته می شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رضا قربانی سرپرست مدیریت فنی و اموراقتصادی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) با اشاره به برنامه ویژه صحا جهت حمایت از جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها گفت: پیرو مذاکرات و توافقات به عمل آمده با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی خوارزمی، صحا آمادگی خود را جهت حمایت از طرح‌های برگزیده جشنواره اعلام کرد.
وی افزود: خرید، انتقال، جذب و توسعه فناوری‌های پیشرفته، آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت، خدمات مهندسی و طراحی، طرح‌های تولیدی و خدماتی نیمه ساخت، صنعتی و انبوه، مطالعات و تحقیقات اعم از بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای، شرکت در مناقصات، همایش‌ها و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه‌های لازم جهت اطلاع رسانی، تدوین، انباشت و اشاعه دانش فنی، گسترش همکاری‌های فنی و اقتصادی بین‌المللی و ارتقای صادرات و جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از جمله زمینه های حمایتی صحا به شمار می‌رود.
قربانی درباره چگونگی حمایت صحا از طرح‌های برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: چنانچه طرح‌های پذیرش شده در حوزه الکترونیک و زمینه‌های حمایتی صندوق باشند، به شرط توجیه فنی و اقتصادی می توانند از تسهیلات مالی تا سقف 30 میلیارد ریالی با نرخ سود ترجیحی بین 6 تا 18 درصد بهره مند شوند.
سرپرست مدیریت فنی و اموراقتصادی صحا خاطرنشان کرد: همچنین مجریان این طرح‌ها چنانچه در اجرای قرارداد با سایر نهادها و خریداران طرح‌هایشان نیازمند ضمانت‌نامه باشند می‌توانند از خدمات صدور ضمانت‌نامه صحا استفاده کنند.
قربانی گفت: براساس آیین نامه تضمین برای معاملات دولتی، ضمانت‌های صادره توسط صحا معادل ضمانت‌نامه‌های بانکی و برای تمامی دستگاه‌های اجرایی معتبر است.