حمایت دانشگاه شیراز از ایده های برتر

۲۳ تیر ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۱ کد : ۹۰۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۸
دکتر مجید ارشاد رئیس دانشگاه شیراز گفت: بر اساس سیاست های دولت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه شیراز به صورت همه جانبه از تبدیل ایده به تکنولوژی حمایت می کند.به گزارش روابط عمومی وزارت علو...
دکتر مجید ارشاد رئیس دانشگاه شیراز گفت: بر اساس سیاست های دولت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه شیراز به صورت همه جانبه از تبدیل ایده به تکنولوژی حمایت می کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ارشاد در بازدید از مرکز حمایت از ایده های برتر اظهار داشت: پشتیبانی از تجاری سازی محصولات دانشگاهی و تبدیل ایده هایی که در کوتاه مدت به فناوری تبدیل شود، در دستور کار دانشگاه شیراز قرار دارد.
وی افزود: با همین هدف ، تشکیل 50 شرکت دانش بنیان در برنامه آتی دانشگاه شیراز قرار دارد.
رئیس دانشگاه شیراز توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار کشور را از طریق توسعه علمی امکان پذیر دانست و تصریح کرد: تبدیل تولیدات علمی به محصول و تکنولوژی، گره گشای مشکلات کشور در عرصه های مختلف است.
دکتر ارشاد اظهار امیدواری کرد : مرکز حمایت از ایده های برتر بتواند برای تحقق این آرمان تلاش کند.
در ادامه این مراسم دکتر مریم دهقانی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و رئیس مرکز  حمایت از ایده های برتر دانشگاه شیراز به معرفی این مرکز پرداخت و گفت: مرکز حمایت از ایده های برتر مسئولیت مدیریت، هدایت و حمایت از طرح های فناورانه ی دانشجویی را بر عهده دارد.
وی خاطر نشان کرد : گسترش هرچه بیشتر فعالیت های علمی پژوهشی دانشجویی به ویژه به صورت گروهی، حمایت از ایده های نوین دانشجویی، ایجاد انگیزه و روحیه نشاط بین دانشجویان و بالابردن اعتماد به نفس آنان، برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی، همکاری در برگزاری مسابقات دانشجویی، ایجاد ارتباط با مراکز تحقیقاتی و صنعتی، و شناخت نیازهای صنعت ، از جمله اهداف تشکیل مرکز حمایت از ایده های برتر در دانشگاه شیراز است.
عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر افزود: : از جمله طرح های تکمیل شده  در مرکز حمایت از ایده برتر دانشگاه شیراز می توان به ساخت هواپیمای بدون سرنشین، ساخت دستگاه Ultrasonic Atomizer  برای تولید نانو ذرات اکسیدی ، ساخت ربات پرنده عمود پرواز Quad  و ساخت دستگاه رنگ آمیزی تمام اتوماتیک اسلایدهای پاتولوژی  اشاره کرد .
وی خاطرنشان کرد: طرح های دیگری هم مانند دستگاه پرس لوله، کارت داده گیری، ربات حضور از راه دور ، ربات جراح لاپاراسکوپی ، سیستم اتوماتیک تصویربرداری میکروسکوپی و آنالیز کاریوتایپ، ساخت دستگاه اندازه گیری پتانسیل زتا و بکارگیری فناوری نانو برای مقابله با رسوب آسفالتین در مخازن نفتی در دست اجرا قرار دارد.
همچنین در این مراسم دکتر صفوی قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز ، دکتر عریان معاون پژوهشی دانشگاه ، خانم فروتن مدیر امور علمی دانشجویان و جمعی از اساتید حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
گفتنی است بازدید رئیس دانشگاه شیراز و هیئت همراه از طرح های دانشجویی مرکز حمایت از ایده ای برتر و گفتگو با دانشجویان پایان بخش این مراسم بود.