حمایت از دانشجویان استعدادهای درخشان در دانشگاه شهید چمران اهواز

۲۶ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۴ کد : ۹۰۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۲
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با تأکید بر حمایت از دانشجویان استعدادهای درخشان در این دانشگاه گفت: رسیدگی به امور دانشجویان استعدادهای درخشان باید جز اولویت‌های نخست کاری مسئولان دانشگاه باشد.به گزارش...
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با تأکید بر حمایت از دانشجویان استعدادهای درخشان در این دانشگاه گفت: رسیدگی به امور دانشجویان استعدادهای درخشان باید جز اولویت‌های نخست کاری مسئولان دانشگاه باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر غلامحسین خواجه در مراسم راه‌اندازی سایت کامپیوتری دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد این دانشگاه بیان کرد: با توجه به اینکه دانشجویان استعدادهای درخشان در شکوفایی و توسعه کشور تأثیری بسزایی دارند باید در بخش‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و همچنین تأمین اعتبار برای انجام برنامه‌ها حمایت شوند.
وی افزود: دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز یکی از مراکز مهم در این دانشگاه است و امیدواریم بتوانیم با ایجاد امکانات بیشتر زمینه رشد هرچه بیشتر دانشجویان استعدادهای درخشان را در دانشگاه فراهم کنیم.
در ادامه مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: این دفتر با هدف پیگیری امور دانشجویان استعدادهای درخشان راه‌اندازی شده است.
دکتر محمدرضا سیاه‌پوش افزود: در سال گذشته دانشجویان استعدادهای درخشان این دانشگاه موفقیت ‌های بسیاری از جمله کسب رتبه‌های تک‌رقمی کنکور،  کسب سهمیه جایزه بزرگ نخبگان کشور و پذیرش بدون کنکور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را  کسب کرده‌اند.
وی بیان کرد: دانشجویان استعدادهای درخشان نعمتی خدادادی هستند که باید با ایجاد بسترهای لازم برای شکوفایی این استعدادها تلاش کرد.
مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان در دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: امروزه جوانان سرمایه‌های اصلی هر کشور محسوب می‌شوند و با توجه به اینکه جوانان ایرانی همواره در هوش و ذکاوت سرآمد بوده و در تمامی عرصه‌ها دستاوردهای مهمی را برای کشور کسب کرده‌اند لازم است موردحمایت قرار گیرند.
سیاه‌پوش افزود: یکی از مشکلات حوزه شناسایی استعدادهای درخشان در دانشگاه‌ها انتخاب دانشجوهای استعدادهای درخشان بر اساس آموزش و معدل است و خلاقیت و پژوهش امتیاز محسوب نمی‌شود.
گفتنی است در مراسم راه‌اندازی این مرکز معاونین، مدیران ، روسای دانشکده‌ها و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز حضور داشتند.