حضورمدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دراختتامیه جشنواره دانشگاهی ادبیات داستانی رضوی دردانشگاه حکیم سبزواری

۲۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۲ کد : ۹۰۲۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۸۷
فضل الله ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری دراختتامیه جشنواره دانشگاهی ادبیات داستانی رضوی دردانشگاه حکیم سبزواری گفت: یکی از اسناد بالادستی و مهم ما درفعالیت های فرهنگی ...
فضل الله ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری دراختتامیه جشنواره دانشگاهی ادبیات داستانی رضوی دردانشگاه حکیم سبزواری گفت: یکی از اسناد بالادستی و مهم ما درفعالیت های فرهنگی دانشجویی فرامین و دغدغه های مقام معظم رهبری است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ایرجی کجوری دراین خصوص گفت: ما تابع فرامین مقام معظم رهبری هستیم و دغدغه های ایشان بیشترین اهمیت را برای ما دارد و مهم ترین موضوعی که می تواند دغدغه های ایشان را پاسخ بدهد این است که فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها قانون مند باشد.
وی افزود: مرکزی در وزارت علوم به نام اداره فعالیت های دینی و قرآنی وجود دارد که صرفا به مسائل دینی و قرآنی دانشجویان می پردازد و سیاست وزارت علوم اساساً حمایت و پشتیبانی از برنامه های دانشجویی، به خصوص فعالیت های فرهنگی و هنری درحوزه دینی است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درادامه به مطلوبیت و کیفیت بالای میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری دربرگزاری جشنواره ادبیات داستانی رضوی اشاره کرد و گفت: این اولین دوره ای است که وزارت علوم در جشنواره بین المللی امام رضا (ع)  شرکت می کند و برای حضور در دور آتی این جشنواره نیز برنامه ریزی ها را آغاز کرده ایم و به حمایت و مشورت عوامل برگزارکننده این جشنواره دردانشگاه حکیم سبزواری نیز نیاز داریم.
وی افزود: جشنواره رضوی با ورود دانشگاهیان رونق و اعتلای بیشتری پیدا کرده و ما این تعهد را برای خودمان ایجاد کرده ایم که بخش دانشگاهی به عنوان یک بخش مهم و ادواری جشنواره رضوی همه ساله حضور داشته باشد.
وی درپایان از ابوالفضل بیهقی به عنوان یکی از بزرگترین مشاهیر سبزوار در نثر زبان فارسی یاد کرد و بیان داشت: برگزاری جشنواره ادبیات داستانی رضوی با پیشینه فرهنگی و مذهبی سبزوار کاملا مرتبط است و براساس مذاکراه ای که با رئیس، معاون و مدیر فرهنگی دانشگاه حکیم سبزواری داشته ایم، قرارشد این جشنواره در سال های آینده نیز با گستردگی بیشتر و درصورت امکان به شکل بین المللی درسبزوار برگزارشود.