حضور کاردار سفارت فرانسه در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۸ کد : ۹۰۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۵
پروفسور عباس چرخ‌چی کاردار سفارت فرانسه در ایران مقدمات همکاری‌های علمی و فناوری کشور خود را با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران فراهم آورد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروفسور چرخ‌چی ...
پروفسور عباس چرخ‌چی کاردار سفارت فرانسه در ایران مقدمات همکاری‌های علمی و فناوری کشور خود را با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران فراهم آورد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروفسور چرخ‌چی ایرانی مقیم فرانسه، طی هفته گذشته از دستاوردهای علمی و فناوری‌ پژوهشکده‌های مواد و فناوری‌های شیمیایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد.
وی که اجرای بیش از 40 پروژه صنعتی را در سابقه کاری خود دارد در زمینه کامپوزیت‌ها و مواد، پلیمرها و خواص مکانیکی و فرایندهای متفاوت مواد فعالیت می‌کند.
همچنین دکتر لوت سفیر فرانسه در ایران نیزدر این برنامه  با توجه به علاقه‌مندی خاصی که به برقراری تعاملات تحقیقاتی در زمینه علوم و فناوری کشور خود با سازمان‌های تحقیقاتی مشابه در ایران دارد در نشستی که به همین منظور در محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران انجام شد، این سازمان را مشابه یکی از سازمان‌های تحقیقاتی همتا در کشور فرانسه عنوان کرد.
وی از آژانس فرانسوی غذا، محیط‌زیست، بهداشت و ایمنی (ANSES) نام برد و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران را یکی از سازمان‌های مشابه این سازمان از جهت نوع فعالیت و ساختار تشکیلاتی دانست.
دکترلوت در ادامه یادآور شد که کشور فرانسه رویکرد خوبی به ایران دارد و تمایل بیشتری دارد که از طریق سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تعاملات علمی و تحقیقاتی برقرار کند.
گفتنی است پروفسور چرخ‌چی، بیش از 80 عنوان مقاله در مجلات بین‌المللی معتبر، 6 پتنت و 70 سخنرانی در مجامع علمی ملی و بین‌المللی را در سوابق تحقیقاتی خود دارد.
 
 

( ۱ )