حضور هیئتی ازسفارت آلمان در دانشگاه شیراز

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰ کد : ۸۹۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۳
نشست مشترک دکتر عظیمی فر مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز با یوستوس کمپر دبیر اول و رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان در ایران و دکتر راینر بوتس مدیر موسسه آموزش زبان آلمانی وابسته به سفارت ...
نشست مشترک دکتر عظیمی فر مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز با یوستوس کمپر دبیر اول و رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان در ایران و دکتر راینر بوتس مدیر موسسه آموزش زبان آلمانی وابسته به سفارت آلمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست درخصوص راه اندازی مرکز آموزش زبان آلمانی در دانشگاه شیراز و افزایش تعاملات با موسسه (‏DAAD‏) بحث و تبادل نظر شد.
به گفته دکتر عظیمی فر، موسسه مبادلات دانشجویی آلمان (‏DAAD‏) به تازگی با گشایش دفتر خود در تهران، پل ارتباطی نزدیکی را بین ‏موسسه ها و دانشگاه های دو کشور ایجاد کرده و پس از برجام قراردادهای مختلفی در زمینه های آکادمیک بین ایران و آلمان منعقد ‏شده است.‏
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز گفت : این دانشگاه در راستای اهداف بلند مدت خود و به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی و جهانی کردن ارتباطات دانشگاهی، تبادل اطلاعات با کشورهای مختلف جهان و مراکز تحقیقاتی معتبر داخل و خارج از کشور را در دستور کار دارد.
وی تصریح کرد: در دو سال گذشته بیش از 20 تفاهم نامه علمی بین دانشگاه شیراز و دانشگاه های کشورهای مختلف مانند آلمان، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، رومانی، کویت و عراق امضا شده است.
دکتر عظیمی فر از افزایش تعاملات علمی با دانشگاه های معتبر بین المللی پس از برجام خبر داد و گفت: مراکز علمی کشور آلمان نیز علاقه مند به افزایش همکاری با دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران هستند.
وی اظهار داشت: دانشگاه های کشور آلمان از جمله مراکز علمی هستند که در این زمینه بسیار علاقه‌مند بوده و تاکنون هیئت های علمی این کشور چندین بار به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده اند.
دکتر عظیمی فر گفت: تاکنون با 6 دانشگاه معتبر آلمانی برای افزایش همکاری های علمی تفاهم نامه هایی را منعقد کرده ایم، و به دنبال گسترش و تعمیق ارتباطات بین المللی هستیم.
وی در این نشست با برشمردن بخشی از اقدامات دانشگاه شیراز برای جذب دانشجویان خارجی به اخذ مجوز رسمی مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان از وزارت علوم اشاره کرد و گفت : زبان آموزان فارسی هرساله برای فراگیری زبان فارسی و آشنایی با فرهنگ ایرانی به این دانشگاه می آیند و استقبال این فراگیران ، دانشگاه شیراز را برآن داشته است که مرکز آموزش زبان فارسی را راه اندازی کند.
دکتر عظیمی فر ادامه داد : این مرکز امکان دسترسی به گنجینه گسترده زبان و ادبیات فارسی را برای اهداف تحصیلی و پژوهشی میسر می سازد و زبان آموزان می توانند در کلاس های گروهی یا انفرادی شرکت کنند.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز اظهار داشت : این کلاس ها در هر زمان از سال برای دانشجویان بین المللی قابل ارائه می باشد و زبان آموزان می توانند درصورت تمایل در برنامه های گردشگری و بازدیدهای تاریخی نیز شرکت کنند.
دکتر عظیمی فر با بیان اینکه این مرکز مجهز به روزآمدترین آزمایشگاه و پیشرفته ترین نرم افزارهای رایانه ای آموزش زبان است ، خاطر نشان کرد : دوره های آموزش زبان فارسی به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در سطوح مختلف طراحی شده و در پایان دوره به زبان آموزان مدرک بین المللی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران اعطا می شود.