حضور هیئتی از دانشگاه کوآنژو چین در دانشگاه مازندران

۳۰ مهر ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۳ کد : ۸۹۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۹
هیئتی آکادمیک از دانشگاه کوآنژو چین جهت گسترش روابط علمی و فناوری با دانشگاه مازندران با مسئولان این دانشگاه دیدار و گفتگو می کنند . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر حسن طالبی مدیر روابط بین ا...
هیئتی آکادمیک از دانشگاه کوآنژو چین جهت گسترش روابط علمی و فناوری با دانشگاه مازندران با مسئولان این دانشگاه دیدار و گفتگو می کنند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر حسن طالبی مدیر روابط بین الملل دانشگاه با اعلام این خبر افزود: متعاقب سفر پیشین هیئت اعزامی از دانشگاه مازندران و عقد تفاهم نامه با دانشگاه کوآنژو چین، به منظور اجرایی نمودن بندهای تفاهم نامه اعم از تبادل اعضای هیئت علمی، محققان و متخصصان برای تحقیق، تدریس و یا تبادل نظر، تبادل دانشجو در رشته ها و مقاطع مورد توافق برای ادامه تحصیل بر اساس مقررات دو کشور، برگزاری نمایشگاه های مشترک علمی، تحقیقاتی و فناوری و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک، مبادله اطلاعات، کتاب، نشریات علمی، مدارک علمی و تحقیقاتی، پایان نامه های دانشجویی، میکروفیلم و نرم افزارهای رایانه ای در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری، تسهیلات لازم برای شرکت دانشجویان جهت شرکت در مسابقات ورزشی، ایجاد کرسی زبان و ادبیات دو کشور در دانشگاه های یکدیگر و تسهیلات لازم برای تبادل استاد به منظور گذراندن دوره های فرصت مطالعاتی در دو دانشگاه و دیگر موضوعات مرتبط از جمله دلایل سفر هیئت چینی به دانشگاه مازندران است.
مدیر روابط بین الملل دانشگاه مازندران با اشاره به اعضای هیئت اعزامی دانشگاه کوآنژو چین به ایران گفت: هیاتی از دانشگاه مذکور متشکل از رئیس شورای دانشگاه، مدیر دفتر روابط بین الملل، رئیس دانشکده ریاضی، رئیس دانشکده بازرگانی و کارشناس دفتر روابط بین الملل آن دانشگاه در روزهای 5 و 6 آبان در دانشگاه مازندران حضور خواهند داشت.
دکتر طالبی در پایان افزود: برنامه های متنوعی در این دو روز در نظر گرفته شده است که از مهم ترین آن ها می توان به برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه و نشست با اعضای هیئت علمی جهت تبادل نظر در خصوص بررسی روند همکاری های گذشته و چشم انداز آینده برای ارتباط هرچه بیشتر این دو دانشگاه در زمینه های علمی و پژوهشی اشاره کرد.