حضور موفق پارک علم و فناوری خراسان درهجدهمین نمایشگاه کامپیوتر(ایران کام)

۱۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۸ کد : ۸۹۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۸
دکترنجفی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان خراسان گفت: امسال نیزپارک علم و فناوری خراسان مانند سال های دیگر در نمایشگاه بین المللی کامپیوتر حضوری پربار داشت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترنج...
دکترنجفی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان خراسان گفت: امسال نیزپارک علم و فناوری خراسان مانند سال های دیگر در نمایشگاه بین المللی کامپیوتر حضوری پربار داشت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترنجفی در بازدیدی که از غرفه پارک علم و فناوری خراسان داشت، گفت: با ظرفیت های بالای پارک علم و فناوری خراسان انتظار داریم تا سال 2017 درحوزه های تک و هوشمندسازی کارهای مفیدی انجام دهیم و قابلیت رقابت با دیگر استان ها را داشته باشیم .
همچنین دربازدیدی که دکترعلم الهدایی رئیس پارک خراسان از غرفه پارک درنمایشگاه کامپیوتر داشت با اشاره به اهمیت جایگاه فناری اطلاعات دردنیای امروز گفت: امروزه کسب و کارهای دانش بنیان و مبتنی بر ICT در دنیا ،  سهم بالایی را به خود اختصاص داده به طوری که جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان محور اصلی توسعه، انکار ناپذیر است،  این فناوری انواع متنوعی از خدمات و محصولات را ارائه می کند که به عنوان ابزارهایی برای افزایش بهره وری و درنتیجه بهبود شاخص های توسعه به کار می روند.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: استان خراسان رضوی با برخورداری از توانمندی های ویژه دانشگاهی و صنعتی به عنوان یکی از استان های پیشرو کشور در زمینه ICT شناخته شده است .
وی افزود: باتوجه به ضرورت برنامه ریزی نظام مند برای بهره برداری ازمنابع ارزشمند موجود (انسانی، سرمایه ای و طبیعی) به ویژه در حوزه فناوری، پارک علم و فناوری خراسان  زیرساخت هایی با ارزش افزوده برای حمایت از ایجاد ، رشد و فعالیت واحدهای فناور، در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات درقالب یک مرکز رشد ( Incubator) تخصصی فراهم کرده است.
دکترعلم الهدایی گفت: مرکز رشد فناوری اطلاعات پارک خراسان نیز ازجمله مراکز رشد فعال ماست که رهبری و هدایت با شرکت های متعددی دراین حوزه را به عهده دارند و امسال توانستنه است  با کیفیت بالاتری درنمایشگاه شرکت کند و امیدواریم این مشاغل روز به روز توسعه یابد تا بتوانیم ضمن ایجاد اشتغال مولد سهم بالایی را از صادرات فناورانه به خود اختصاص دهیم.
مهندس جاهدی مدیرمرکز رشد ICT پارک خراسان درادامه گفت: اهداف مرکزرشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان، بسترسازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد زمینه کارآفرینی، حمایت از نو آوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان، کمک به رونق اقتصاد محلی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و تولید و توسعه محصولات و خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل عرضه به بازارهای داخلی و خارجی می باشد.
وی هدف مرکز رشد ICTپارک خراسان ازحضور دراین نمایشگاه را، معرفی خدمات و سرویس دهی این مرکز و اولویت های پذیرش خود اعلام کرده، ازدیگر اهداف، نمایش توانمندی های بیش از100 شرکت عضو می باشد.