حضور معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پارک علم و فناوری استان گلستان

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۴ کد : ۸۹۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۱
دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری گلستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر حسام رئیس پارک علم و فناوری گلستان ...
حضور معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پارک علم و فناوری استان گلستان
دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری گلستان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر حسام رئیس پارک علم و فناوری گلستان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد پارک علم و فناوری ،برنامه های آتی و در دست اقدام پارک را تشریح کرد.
وی همچنین به بیان مشکلات پارک از جمله مشکل فضاهای کارگاهی و آزمایشگاهی و کمبود های زیرساختی به منظوراستقرار شرکت های دانش بنیان پذیرفته شده اشاره کرد.
دکتر وطنی نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به استان گلستان و بازدید از پارک علم و فناوری گلستان، خواستار راه اندازی برج فناوری با مشارکت دانشگاه های این استان شد.
وی همچنین بنیاد مردمی حامیان فناوری استان گلستان که توسط پارک علم و فناوری در حال راه اندازی است را امری مثبت در جهت توسعه فناوری و اشتغال دانست و افزود: این بنیاد می تواند زمینه ساز محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار در استان گلستان شود.
دکتر وطنی در پایان  قول مساعد داد که در خصوص رفع مشکلات  و همچنین تامین نیازهای پارک از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیگیری های لازم را انجام دهد.
لزوم راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری  در پارک علم و فناوری گلستان و توجه به توسعه گیاهان دارویی از دیگر مباحثی بود که معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر آن تاکید کرد.
گفتنی است در پایان  دکتر وطنی از چند شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم  فناوری بازدید کرد و با تولیدات این شرکت ها آشنا شد.