حضور مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در نمایشگاه اقلیم کردستان عراق

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۲ کد : ۸۹۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۶
نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و علمی ایران با حضور استاندار اربیل، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران و برخی از وزرای اقلیم کردستان در وزارت فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق آغاز به کار کرد. به گزار...
نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و علمی ایران با حضور استاندار اربیل، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران و برخی از وزرای اقلیم کردستان در وزارت فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق آغاز به کار کرد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نمایشگاه مرکز منطقه ای و ISC  نیز به عنوان دو مرکز بین المللی به معرفی وتشریح پایگاه های اطلاعات علمی، خدمات و محصولات مختلف خود می پردازد.
این نمایشگاه دارای بخش های متعددی ازجمله دانشگاه ها، ایران شناسی، قرآن، صنایع دستی، کتب علمی، بخش کودکان، زنان و نرم افزارهای فرهنگی است.
همچنین ازمهم ترین ویژگی های این نمایشگاه استقبال مردم، اساتید و دانشجویان اربیل و اقلیم کردستان ازمراسم افتتاحیه نمایشگاه و حضور مسئولان این اقلیم می باشد.
ازجمله شخصیت های کردستان که ازغرفه مرکز منطقه ای و ISC دیدن کردند، وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان، رئیس کتابخانه های مرکزی کردستان و دیگر شخصیت های مهم این اقلیم بودند.
عبادی  سرکنسول  جمهوری اسلامی ایران و همچنین جانشین وی نیز از غرفه مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام بازدید کردند و با فعالیت های علمی این دو مرکز آشنا شدند.
رئیس کتابخانه های مرکزی اقلیم کردستان نیز پس از بازدید از غرفه، ازمحصولات و تولیدات آنها استقبال کرد و برای برقراری تعامل هرچه بیشتر و تبادل اطلاعات بین مراکز علمی اقلیم و دو مرکز یاد شده ابراز تمایل کرد.
گفتنی است این نمایشگاه ازتاریخ 11 تا 18 اسفند ماه سال جاری ادامه دارد.