حضور کاروان قرآنی دانشجویان دانشگاه شیراز در نجف و کربلا

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۴ کد : ۸۹۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۶
دکترمسعود حسین چاری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شیراز از سفر زیارتی- فرهنگی گروه تواشیح این دانشگاه به عتبات عالیات و دانشگاه های کشورعراق خبرداد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمسعود حسین چار...
دکترمسعود حسین چاری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شیراز از سفر زیارتی- فرهنگی گروه تواشیح این دانشگاه به عتبات عالیات و دانشگاه های کشورعراق خبرداد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمسعود حسین چاری، هدف از اجرای این برنامه را نشر فرهنگ اسلامی - ایرانی و تبادل فرهنگی و علمی دانشگاه شیراز با دانشگاه های عراق عنوان کرد.
وی افزود: با تلاش های مستمر مسئولان فرهنگی، واحد قرآنی مدیریت فرهنگی و کانون قرآن و عترت دانشگاه شیراز، برنامه های فرهنگی متنوعی توسط کاروان قرآنی دانشگاه شیراز در کشور عراق اجرا شد که ازجمله آن می توان به اجرای گروه تواشیح در حرم حضرت امیرالمومنین امام علی (ع)، اجرای گروه تواشیح در حرم حضرت امام حسین (ع) ، دیدار با مسئولان دانشگاه اهل البیت کربلا و دانشگاه الدراسات الانسانیه کوفه و اهدای بسته فرهنگی، اجرای گروه تواشیح در دانشگاه اهل البیت و دانشگاه الدراسات الانسانیه، تلاوت قرآن در دانشگاه اهل البیت توسط قاری برگزیده دانشگاه و استان، آقای سید جواد هاشم زاده، تلاوت قرآن در دانشگاه الدراسات الانسانیه توسط قاری برگزیده دانشگاه و استان، سید رضا نجیبی و قرائت پیام معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شیراز به دو زبان انگلیسی و عربی در حضور مسئولان و دانشجویان دانشگاه اهل البیت و دانشگاه الدراسات الانسانیه، اشاره کرد.
همچنین این برنامه ها با استقبال مسئولان، دانشجویان و زائران حرم های شریف مواجه شد و درهمین راستا به پاس قدردانی و تکریم از مقام و منزلت خادمان فرهنگی و قرآنی دانشگاه شیراز، لوح تقدیر و تندیس یادبود از طرف دانشگاه اهل البیت کربلا و دانشگاه الدراسات الانسانیه کوفه و همچنین هدایای متبرک حرم سیدالشهدا (ع) به کاروان فرهنگی دانشگاه شیراز اهدا شد و مسئولان دانشگاه های عراق ضمن قدردانی از اقدامات فرهنگی دانشگاه شیراز، برقراری روابط علمی-فرهنگی بین دانشگاه ها را خواستار شدند.