حضور عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم درهیئت مدیره انجمن رئولوژی ایران

۲۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۵ کد : ۸۹۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۵
طی برگزاری انتخابات دردانشگاه صنعتی امیرکبیر دکترجعفر خادم زاده عضو هیئت علمی گروه پلیمر دانشگاه صنعتی قم به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن رئولوژی ایران انتخاب شد. به گزارش روابط عمومی وزار...
طی برگزاری انتخابات دردانشگاه صنعتی امیرکبیر دکترجعفر خادم زاده عضو هیئت علمی گروه پلیمر دانشگاه صنعتی قم به عنوان یکی از  اعضای هیئت مدیره انجمن رئولوژی ایران انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به اینکه رشته رئولوژی از رشته های نوین در ایران می باشد ، با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اولین بار در ایران به منظور فعالیت گسترده تر دراین رشته با برگزاری انتخابات دراولین مجمع عمومی انجمن رئولوژی ایران ، هیئت مدیره این انجمن تعیین شد.
انجمن رئولوژی ایران با فعالیت در  زمینه هایی چون صنایع پلیمر، رنگ، شیمیایی و نساجی، صنایع غذایی و دارویی، نفت گاز و پتروشیمی، نانوفناوری، فیزیک کاربردی و زیست فناوری، صنایع خودرو، ساختمان و هوافضا می تواند گام موثری را در پیشبرد اهداف علم و فناوری ایران داشته باشد.
گفتنی است رئولوژی بخشی از علم مکانیک سیالات و مکانیک پیوسته است که وظیفه آن مطالعه موادی است که خاصیت دوگانه جامد و مایع دارند.

( ۱ )