حضور سازمان «سمت» با بیش از 1800 عنوان کتاب در 28امین نمایشگاه کتاب

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۴ کد : ۸۹۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۵
سیمین هاشمی مدیر روابط عمومی سازمان «سمت» درخصوص حضور در بیست‌ و ‌هشتمین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران گفت: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها سعی دارد با بالغ بر 1800 عنوان کتاب که بیش...
حضور سازمان «سمت» با بیش از 1800 عنوان کتاب در 28امین نمایشگاه کتاب
سیمین هاشمی مدیر روابط عمومی سازمان «سمت» درخصوص حضور در بیست‌ و ‌هشتمین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران گفت: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها سعی دارد با بالغ بر 1800 عنوان کتاب که بیش از 100 عنوان آن چاپ اول است مانند هر سال در سالن ناشران دانشگاهی حضور می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، هاشمی با اشاره به ماهیت سازمان «سمت» که با هدف ارتقای سطح کیفی و کمی منابع درسی دانشگاهی در حوزه علوم انسانی از طریق پژوهش و نشر آنها به وجود آمده است، افزود: برای رفاه حال دانشجویان و جامعه دانشگاهی، با توجه به اینکه شمار بسیاری از آنها از راههای دور برای تهیه کتابهای درسی دانشگاهی به نمایشگاه مراجعه می‌کنند، تلاش می‌کنیم با همه منشورات موجود خود در نمایشگاه شرکت ‌کنیم.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی در دو سه سال اخیر و افزایش بهای کاغذ و خدمات نشر، گفت: این سازمان به رغم این مشکلات، کتاب‌های خود را در مقایسه با سایر کتابها با بهایی اندک (تقریباً از یک دوم تا حدود دو سوم و سه پنجم بهای بازار) عرضه می‌کند تا همه اقشار جامعه بتوانند کتابهای مورد نیازشان را تهیه کنند.
مدیر روابط عمومی سازمان «سمت» در ادامه به تمام مراجعان به نمایشگاه به ویژه دانشجویان، کتابداران و نهادهای دولتی که قصد خرید تازه‌های «سمت» را دارند، پیشنهاد کرد پیش از مراجعه به نمایشگاه، اقدام به بررسی بخش کتابها و تازه‌های نشر در سایت سازمان (به آدرس www.samt.ac.ir) نمایند تا خرید آسان و راحتی داشته باشند.
هاشمی همچنین به کلیه مراجعان به نمایشگاه کتاب توصیه کرد: پیش از حضور در نمایشگاه و هنگام تهیه لیست کتابهای مورد نظر خود با جستجوی نام کتابها در سایت خانه کتاب به آدرس  www.ketab.ir ناشر کتابهای مورد نیازشان را شناسایی کنند.
وی در این خصوص گفت: با توجه به تجربه‌های سالهای گذشته، اپراتورهای مستقر در نمایشگاه تنها بخشی از نام کتاب را جستجو می‌دهند که باعث سردرگمی خریداران در یافتن کتابهایشان می‌شود. در نتیجه مراجعان با یک بررسی ساده قبلی می‌توانند راحت‌تر به کتابهای خود دسترسی پیدا کنند و دچار سردرگمی نشوند.
مدیر روابط عمومی «سمت» ضمن آرزوی سالی پر رونق برای نشر کشور، تصریح کرد: مقدم همه بازدیدکنندگان را گرامی می‌داریم و آماده خدمت به آنها هستیم.