حضور رئیس و معاونان دانشگاه اسلاویک کشور قرقیزستان در دانشگاه مازندران

۰۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۷ کد : ۸۹۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۶
دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی رئیس دانشگاه مازندران میزبان رئیس و معاونان دانشگاه اسلاویک کشور قرقیزستان بود تا تفاهم نامه مشترکی را به امضا برسانند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اصغری آقم...
حضور رئیس و معاونان دانشگاه اسلاویک کشور قرقیزستان در دانشگاه مازندران
دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی رئیس دانشگاه مازندران میزبان رئیس و معاونان دانشگاه اسلاویک کشور قرقیزستان بود تا تفاهم نامه مشترکی را به امضا برسانند.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اصغری آقمشهدی در دیدار با همتای قرقیزی دانشگاه اسلاویک بوریس یلتسین، ضمن اشاره به همکاری‌های علمی که با برخی کشورهای حوزه دریای مازندران وجود دارد، از جمله تبادل دانشجو که بخشی از آن در شهریور امسال میان دانشگاه مازندران و دانشگاه آستراخان صورت خواهد گرفت، خواستار بررسی توانمندی های دو دانشگاه جهت گسترش روابط علمی و آموزشی شد.
در ادامه این دیدار دکتر ولادیمیر نیفادیف رئیس دانشگاه اسلاویک بوریس یلتسین به توانمندی های بالای این دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه اسلاویک از میان چهار دانشگاه معتبری که با همین نام در چهار کشور روسیه، اوکراین، تاجیکستان و ارمنستان فعالیت می کنند دارای تجربه، دانشجو و عضو هیئت علمی بیشتری بوده و از نظر رنکینگ جهانی در مرتبه قابل قبولی قرار دارد.
وی افزود: دانشگاه اسلاویک تحت نظارت مستقیم وزارت علوم فدراسیون روسیه اداره شده و مدارک اعطایی آن به دانشجویان این دانشگاه توسط وزارت علوم این کشور (فدراسیون روسیه) صادر می شود.
بر پایه این گزارش، هیئت قرقیزی دانشگاه اسلاویک سپس در نشست های مشترکی که در دانشکده حقوق و علوم سیاسی و همچنین دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد شرکت کردند و در این جلسات استادان حاضر درجلسه ضمن اشاره به توانمندی‌های دانشگاه مازندران در بخش های مختلف علمی و آموزشی ابراز تمایل کردند تا روابط میان دو دانشگاه گسترش یابد.
گفتنی است مقدمات این سفر به دنبال تفاهم نامه منعقده با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک فراهم شد.