حضور رئیس شرکت مهندسی رانش زمین و مخاطرات طبیعی فرانسه در دانشگاه زنجان

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۶ کد : ۸۹۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۴
پیرو تفاهم‌نامه همکاری علمی بین‌المللی بین دانشگاه زنجان و شرکت مهندسی رانش زمین و مخاطرات طبیعی (IMSRN) فرانسه، دکتر پییر پولوتو (Dr. Pierre Plotto) رئیس آن شرکت دردانشگاه زنجان حضور یافت. به گزارش رو...
پیرو تفاهم‌نامه همکاری علمی بین‌المللی بین دانشگاه زنجان و شرکت مهندسی رانش زمین و مخاطرات طبیعی (IMSRN) فرانسه، دکتر پییر پولوتو (Dr. Pierre Plotto) رئیس آن شرکت دردانشگاه زنجان حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، طی جلسات مشترکی با حضور روسا و مدیران دانشگاه زنجان و دکتر پولوتو، دو طرف بر انجام پژوهش‌های مشترک در راستای مسائل کشور، توسعه دانش علمی، حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی دراین زمینه و عقد قرارداد پژوهشی تاکید کردند.
دکترپولوتو همچنین تجارب کشور فرانسه درخصوص ارتباط بین دانشگاه و نیازهای صنعت و تغییرات آن در دهه‌های گذشته را مطرح کرده و ابراز تمایل کرد که در ایجاد ارتباط بین دانشگاه‌های فرانسوی و دانشگاه زنجان اهتمام ورزند.
وی در بازدیدی که از معادن و راه‌های استان داشت، آمادگی شرکت خود را در راستای مطالعه و ارائه پروژه‌هایی جهت مدیریت مخاطرات طبیعی، معادن و زمین شناسی اعلام کرد.
دکترجمشیدی رئیس دانشگاه زنجان نیز بر ضرورت این همکاری درجهت توسعه دانش علمی از طریق هم‌افزایی ارتباط دانشی بومی کشور و دانش این موسسه بین‌المللی تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که استادان و دانشجویان و فارغ التحصیلان بتوانند در این پروژه ها به طور فعال دخیل شوند.
همچنین مقررشد توافق‌نامه‌هایی جهت تعامل بین دانشجویان، استادان، دانشگاه و شرکت بین‌المللی IMSRN جهت تعریف و اجرای پروژه‌های پژوهشی و فناوری بین‌المللی منعقد شود.