حضور رئیس دانشگاه شهیدباهنرکرمان درکارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۹:۵۴ کد : ۸۹۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۴
دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان درکارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان که در محل استانداری کرمان برگزار شد ،شرکت کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، ف...
دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان درکارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان که در محل استانداری کرمان برگزار شد ،شرکت کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان با حضور مهندس فتوت معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان و رئیس کارگروه، دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان و دبیر کارگروه، دکتر گرامی مشاور عالی استاندار کرمان، دکتر احتشام زاده معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه باهنر، دکتر حسینی مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری کرمان و سایر اعضای کارگروه  برگزار شد.
بر پایه این گزارش، کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری، در راستای اجرای ماده 2 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و به منظور ساماندهی امر پژوهش، فناوری و نوآوری در استان ها و فراهم سازی شرایط اصلاح و بهبود نظام نوآوری منطقه ای، ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان ها تشکیل شده است.
تدوین و به روز رسانی سند آمایش علم و فناوری استانی، برنامه ریزی در جهت استقرار و اصلاح نظام نوآوری منطقه در استان، تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان، تعیین اولویت های تحقیقاتی و فناوری استان بر مبنای شناسایی نیازها، توانایی ها و مزیت های استانی، نظارت بر فعالیت های علمی، فناورانه و نوآورانۀ استان در چارچوب مصوبات شورای عالی عتف، تدوین برنامه های حمایت از توسعه و ارتقای مراکز رشد، پارک های علم و فناوری، شهرک های فناوری و شرکت های دانش بنیان در استان، تدوین سازوکارهای همسویی بین اهداف و سیاست های استانی در زمینه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری با اهداف و سیاست های ملی مهم ترین وظایف این کارگروه را تشکیل می دهند.
گفتنی است رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یکی از رؤسای پارک های علم و فناوری استان از سایر اعضای این کارگروه هستند.