حضور رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) در برنامه تلویزیونی صبح تازه

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۸ کد : ۸۸۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۵
دکتر علی رضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت سالروز تأسیس این دانشگاه در برنامه زنده تلویزیونی صبح تازه حضور یافت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر باقری ثالث با اشاره به تاریخچه ...
دکتر علی رضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت سالروز تأسیس این دانشگاه در برنامه زنده تلویزیونی صبح تازه حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر باقری ثالث با اشاره به تاریخچه و اهداف دانشگاه اظهار داشت: این دانشگاه که به خواست علما و مراجع تقلید و مردم متدین کشور تأسیس شده، اولین دانشگاه دخترانه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی است.
وی افزود: از آنجا که تأسیس این دانشگاه در شهر مقدس قم تجربه موفقی بوده است در سال های بعد از تأسیس دانشگاه حضرت معصومه(س) و با الگو قرار گرفتن این دانشگاه، دانشگاه های دیگری در کشور ویژه دختران تأسیس شد.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه تعداد رشته های دایر در دانشگاه در حال حاضر 5 رشته در دوره کارشناسی و 3 رشته در دوره کارشناسی ارشد عنوان کرد و گفت: به طورحتم در سال های آتی و با انتقال دانشگاه به سایت اصلی خود در پردیسان، تعداد رشته ها و ظرفیت پذیرش دانشجویان افزایش خواهدیافت.
دکتر باقری ثالث در ادامه سخنان خود کاهش دغدغه های اخلاقی خانواده ها برای تحصیل فرزندانشان در یک چنین دانشگاهی را یادآور شد و تصریح کرد: خوشبختانه ما در دانشگاه حضرت معصومه(س) طی سال هایی که سپری شد تنها یک پرونده انضباطی منجر به صدور حکم داشته ایم که این آمار در دانشگاه های دیگر بسیار بیشتر است.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به رشد علمی کشور در طی سال های گذشته این رشد را بسیار چشمگیر دانست و افزود: روند رشد علمی کشور در طی سال های اخیر غیرقابل انکار است.
دکتر باقری ثالث در ادامه ضمن بیان آمار مقایسه ای مؤلفه های گوناگون رشد علمی کشور در حال حاضر با سال های ابتدای پیروزی انقلاب اظهار داشت: در طی سال های اخیر بسیاری از شاخص های سنجش رشد علمی کشور حداقل تا ده برابر افزایش یافته است.
وی رشد علمی را یکی از شاخص های اصلی قدرت ملی دانست و خاطرنشان کرد: همچنان که رهبر معظم انقلاب نیز بارها در دیدار با دانشگاهیان و مسئولان کشور بر ادامه شتاب رشد علمی کشور تأکید کرده‌اند تداوم این رشد، سبب اقتدار ملی کشور خواهدشد.
وی از مسئله انرژی هسته ای کشور به عنوان یکی از مصادیق بارز این اقتدار یاد کرد و افزود: آنچه که باعث شد شش قدرت جهانی مجبور به نشستن پای میز مذاکره با جمهوری اسلامی ایران شده و در نهایت به خواست ملت ایران تن دهد این بود که این فناوری نوین بومی و توسط دانشمندان کشور به دست آمده بود.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش پایانی سخنان خود سرعت رشد علمی کشور در حوزه علوم انسانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: سرعت رشد علمی کشور در این حوزه بسیار حائز اهمیت است و با برخورداری از ظرفیت مطلوبی که در این خصوص وجود دارد امیدوارم با تدبیر و همت اساتید و پژوهشگران کشور زمینه سرعت رشد علمی بیش از پیش در این حوزه نیز ایجاد شود.