حضور رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در ششمین گردهمایی سالانه دانشگاه های عضو اتحادیه قفقاز در قرقیزستان

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۶ کد : ۸۸۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۸
دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در ششمین گردهمایی دانشگاه های عضو اتحادیه قفقاز در شهر بیشکک قرقیزستان شرکت  و ضمن دیدار با  رئیس سازمان آموزش عالی ترکیه تفاهم نامه هایی با روسای ...
دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در ششمین گردهمایی دانشگاه های عضو اتحادیه قفقاز در شهر بیشکک قرقیزستان شرکت  و ضمن دیدار با  رئیس سازمان آموزش عالی ترکیه تفاهم نامه هایی با روسای  دانشگاه های فرات و صنعتی ارزروم ترکیه امضاء کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این گردهمایی، اعضای اتحادیه متحد شدند جهت احیای رابطه دانشگاه های عضو، اقدام جدی و عملی کنند و تلاش از حد شعار و تفاهم نامه به سمت عملی شدن کشیده شود.
همچنین راه ابریشم که زمانی تجاری بود به راه بین المللی مبادله فرهنگ، دانش و علم  تبدیل شود و آن هم در راستای صلح، آرامش و دوستی به کار گرفته شود.
در اختتامیه این گردهمایی سند رسمی عضویت دانشگاه محقق اردبیلی در اتحادیه دانشگاه های قفقاز به امضای دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی رسید.
همچنین دکتر صادقی در حاشیه ششمین گردهمایی دانشگاه های عضو اتحادیه قفقاز با رئیس سازمان آموزش عالی ترکیه دیدار و گفتکو کرد.
در این دیدار رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تشریح آخرین وضعیت آموزش و پژوهش دانشگاه محقق اردبیلی و امکانات بالقوه استان اردبیل، برای همکاری با دانشگاه های عضو اتحادیه اعلام آمادگی کرد.
پروفسور یکتا ساراچ رئیس سازمان آموزش عالی ترکیه نیز در خصوص حل مشکلات دانشجویان  و اعضای هیئت علمی که در ترکیه مشغول به تحصیل اند، قول مساعدت داد.
در حاشیه این گردهمایی ، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تفاهم نامه ای با چند دانشگاه عضو اتحادیه امضا کرد
این تفاهم نامه که ادامه تفاهم نامه هفتم آذرماه سال 1394 بود در قالب تفاهم نامه مولانا به امضای طرفین رسید.
 بر این اساس مقرر شد تبادل استاد و دانشجو جهت همکاری های علمی و فرهنگی صورت گیرد و زمینه همکاری های مشترک با دانشگاه های فرات ترکیه و صنعتی ارزروم ترکیه فراهم گردد.
همچنین رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در جریان این سفر بنا به دعوت سفیر ایران در ضیافت ناهار شرکت کرد.
در این دیدار سفیر ایران در خصوص پتانسیل های موجود در قرقیزستان جهت هرگونه همکاری علمی و فرهنگی خبر داد و گفت: علاقه بسیار زیاد مردم قرقیزستان به محصولات فرهنگی ایران مخصوصا فیلم های ایرانی بستر مناسبی جهت تبادل فرهنگ و علم محسوب می شود.