حضور رئیس جمهوری در دانشگاه سیستان و بلوچستان

۲۷ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۴ کد : ۸۸۸۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۰۶
 دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران درسفر استانی هیئت دولت به استان سیستان و بلوچستان  بر مزار شهید گمنام دانشگاه سیستان و بلوچستان حضوریافت وبا قرائت  فاتحه و نثار تاج گل به مقام...
حضور رئیس جمهوری در دانشگاه سیستان و بلوچستان
 دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران درسفر استانی هیئت دولت به استان سیستان و بلوچستان  بر مزار شهید گمنام دانشگاه سیستان و بلوچستان حضوریافت وبا قرائت  فاتحه و نثار تاج گل به مقام شامخ این شهید بزرگوار ادای احترام کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر روحانی در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان در نشست های جداگانه ای با ایثارگران و منتخبین، علما و روحانیون و سرمایه گذاران این استان دیدار و گفتگو کرد .
رئیس جمهور در هنگام ورود به دانشگاه سیستان و بلوچستان با استقبال و ابراز احساسات دانشجویان این دانشگاه مواجه شد .
دکتر روحانی در دیدار با ایثارگران و منتخبین استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: توسعه استان منوط به امنیت و امنیت استان در گرو توسعه است و این وظیفه همه مردم، طوایف و قبایل است که با حضور در صحنه زمینه‌های توسعه و امنیت استان را فراهم آورند.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه صفات محروم و ناامن را برای استان سیستان و بلوچستان قبول ندارد، اظهار داشت: سرزمینی که اقوام دلاوری چون بلوچ و سیستانی دارد و سرزمینی که جوانان غیور و با استعداد دارد، نمی تواند محروم و ناامن باشد و امیدواریم با کمک مردم شاهد شکوفایی و توسعه بیش از پیش آن در سال‌های آینده باشیم.
پیش از سخنان رئیس جمهور چند تن از فرهیختگان، ایثارگران و منتخبان استان سیستان و بلوچستان نظرات و دیدگاه‌های خود را پیرامون مقوله‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان بیان کردند.

دیدار رئیس جمهور با علما و روحانیون تشیع و تسنن استان سیستان و بلوچستان
دکتر روحانی در نشست علما و روحانیون شیعه و سنی سیستان و بلوچستان که در محل سالن فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار کرد: اسلام دینی است که علاوه بر معنویت و وظایف عبادی، مسیر تعالی و پیشرفت مادی را هم پیش پای انسان می‌گذارد.
حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه بسیاری از فرهنگ‌ها امروز دچار شکست در جهان هستند، گفت: اسلام جاذبه‌های زیادی دارد، سنت پیامبر اسلام، قرآن مجید و راهی که بزرگان اسلام در طول تاریخ پیمودند اهل‌بیت پیامبر اکرم(ص)، همه این‌ها جاذبه دارد. برای جلوگیری از این جاذبه‌ها توطئه‌های زیادی شده که از جمله آن‌ها می‌توان به اختلاف و تفرقه در درون اسلام و روبه‌روی هم ایستادن و همدیگر را تکفیر کردن اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: علمای بزرگ اهل‌سنت استان و همه فضلا و طلاب اعم از شیعه و سنی با حکمت و تدبیر، مسیر تدبیر و امید برای مردم هستند، این‌همه مشترکات بین اهل تشیع و تسنن وجود دارد چرا باید به اختلافات جزئی اندک بپردازیم، گاهی ممکن است اختلاف نظر نعمت باشد که این اختلاف به پیشرفت علم و دانش کمک می‌کند اما تفرقه خوب نیست؛ مردم ما واقعاً دلشان نمی‌خواهد علمای‌ شیعه و سنی رودرروی هم ایستاده‌اند.

حضور رئیس جمهور در جمع سرمایه گذاران سیستان و بلوچستان
رئیس جمهور در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان با حضور در جمع سرمایه گذاران سیستان و بلوچستان، توسعه کارشناسی اقتصادی را امری مهم خواند .
دکتر روحانی گفت: کاری که دولت در زمینه توسعه انجام می دهد ایجاد فضایی مناسب برای توسعه است. البته همه ما می دانیم که جذب سرمایه مقوله ای الزامی است و دولت سعی دارد با انجام یکسری الزامات ، انگیزه معنوی را به منظور فراهم شدن زمینه آینده بهتر برای مردم منطقه ترسیم کند .
وی افزود : تمهیداتی را که دولت باید آماده کند حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد زمینه های لازم برای سرمایه گذاری در کشور به ویژه در سیستان و بلوچستان است.( ۱ )