حضور رئیس بنیاد ملی نخبگان دردانشگاه شهیدباهنر کرمان

۳۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۵ کد : ۸۸۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۳
دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دردانشگاه شهید باهنر کرمان حضور یافته و با جمعی ازمسئولان و استادان دانشگاه شهیدباهنر و دانشگاه علوم پزشکی کرمان دیدارکرد. به گزا...
دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دردانشگاه شهید باهنر کرمان حضور یافته و با جمعی ازمسئولان و استادان دانشگاه شهیدباهنر و دانشگاه علوم پزشکی کرمان دیدارکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه دکترستاری با ابراز خرسندی از روند رو به رشد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان درکشور، از پروژه های به اصطلاح نفتی که با پشتوانه پول نفت انجام می شوند و هیچ گاه مصرف کننده مشخصی نداشته اند انتقاد کرده و گفت: جهت گیری دانشگاه ها باید به سمت حل مشکلات مردم منطقه و کشور و نیز اشتغال زایی و کارآفرینی باشد و این همان چیزی است که در اقتصاد دانش بنیان اتفاق می افتد.
وی افزود: دانشگاه دراقتصاد دانش بنیان بخشی از اقتصاد است و باید بخشی از درآمد خود را از طریق فروش تولیدات علمی، قراردادهای ارتباط با صنعت و پژوهش بدست آورد.
دکترستاری با تأکید براینکه دانشگاه ها باید 2 تا 5 سال از فارغ التحصیلان خود حمایت کنند، گفت: ما در زمینه ایجاد و توسعه مراکز رشد حاضریم هرآنچه امکانات و کمک های مالی مورد نیاز را در اختیار بگذاریم تا این مراکز راه اندازی شود.
معاون رئیس جمهور گفت: تأسیس این مرکز یک فرصت بسیار منحصر بفرد در منطقه جنوب شرق کشور است.
دکترپرداختی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی نیزدرخصوص ضرورت بنا نهادن این مرکز در منطقه جنوب شرق جهت تولید وعرضه محصولات دانش بنیان و بهبود اقتصاد منطقه سخن گفت.
وی از اهداف این مرکز به تولید و تکثیر حیوانات آزمایشگاهی با نژاد خالص، تولید و تکثر نژاد خالص اسب، اصلاح ژنتیک حیوانات اشاره کرد و درادامه به معرفی امکانات، توانمندی ها، دستاوردها و فعالیت های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید باهنر پرداخت.
دکترحق دوست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز پس از توضیحاتی در خصوص فعالیت ها و پروژه های انجام شده دردانشگاه علوم پزشکی و معرفی مرکز بزرگ پیوند سلول های بنیادی خون ساز استان، پیشنهاد تأسیس موزه علم در کرمان، به عنوان تنها موزه علم کشور مطرح کرد.
گفتنی است دراین جلسه رزم حسینی استاندار کرمان، مسئولان دانشگاه شهیدباهنرکرمان و دکترگرامی معاون استاندار، دکترحق دوست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان حضور داشتند.
همچنین موضوع محوری این جلسه بررسی تفاهم نامه دانشگاه شهید باهنرکرمان و دانشگاه علوم پزشکی کرمان به منظور تأسیس و راه اندازی تنها مرکز پرورش حیوانات آزمایشگاهی (animal farm) جنوب شرق ایران درمحل مرز مشترک دو دانشگاه بود.
گفتنی است تنها مرکز تحقیقاتی پرورش حیوانات آزمایشگاهی در منطقه جنوب شرق کشور در مرز مشترک بین دانشگاه شهیدباهنر و دانشگاه علوم پزشکی کرمان بنا خواهد شد.