حضور دانشگاه دامغان در شانزدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۳ کد : ۸۸۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۷
دانشگاه دامغان امسال با هدف ارائه توانمندی های پژوهشی، امکانات آزمایشگاهی و نمایش قابلیت های دانشگاه، در شانزدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار حضور یافت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، از جمله ...
دانشگاه دامغان امسال با هدف ارائه توانمندی های پژوهشی، امکانات آزمایشگاهی و نمایش قابلیت های دانشگاه، در شانزدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، از جمله مهم‌ترین فعالیت های پژوهشی دانشگاه دامغان در طول سال گذشته با هدف ارتباط با صنعت و درآمدزایی که در این نمایشگاه عرضه شده است، می توان به طرح پژوهشی بهبود شرایط کشت سلول های بنیادی عصبی و سلول های بنیادی مزانشیمی برای درمان پارکینسون ، پروژه تحلیل کوانتومی الگوریتم های رمز غیر کوانتومی و پروژه تحلیل ارزیابی و امکان سنجی الگوریتم ها و پروتکل های رمز کوانتومی ، طراحی و ساخت دستگاه شبیه ساز برای مطالعه تغییر شکل های پوسته زمین ، طرح مدیریت تکثیر و پرورش بز سانن منطقه سرکویر دامغان ، پروژه تحلیل الگوریتم ها و پروتکل های رمز کوانتومی ، طراحی سوئیچر مخابراتی به منظور پیشرفت در انتخاب ورودی ها ، طراحی و ساخت دستگاه پردازشگر سیگنال دیجیتال تابش هسته ای و دستگاه کنترلر فوق سریع مجهز به پردازندهDSC و طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی هسته سیال مغناطیسی نانو برای ترانسفورماتورهای قدرت اشاره کرد.
گفتنی است در این نمایشگاه بیش از پنج هزار طرح و محصول فناورانه در 27 هزار متر مربع فضای نمایشگاهی و در بیش از 300 غرفه در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران ارائه شده است.