حضور پررنگ داوران بین المللی در بیست و هشتمین جشنواره خوارزمی

۲۶ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۲ کد : ۸۸۴۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۸۶
دکتر احمد اکبری رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از حضور پررنگ داوران بین المللی در فرآیند ارزیابی و انتخاب برگزیدگان بیست و هشتمین دوره این جشنواره خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
حضور پررنگ داوران بین المللی در بیست و هشتمین جشنواره خوارزمی
دکتر احمد اکبری رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از حضور پررنگ داوران بین المللی در فرآیند ارزیابی و انتخاب برگزیدگان بیست و هشتمین دوره این جشنواره خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اکبری در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی درباره بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: این دوره از جشنواره اواخر بهمن ماه امسال با حضور رئیس جمهور، وزیران علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و اندیشمندان ایرانی و خارجی برگزار خواهد شد.
دکتر اکبری در ادامه به توجه روسای جمهوری کشور برای حضور در جشنواره بین المللی خوارزمی طی سال های گذشته تاکنون اشاره کرد و افزود: جشنواره خوارزمی از اهمیت خاصی برای صاحبان علم و اندیشه و همچنین مسئولان کشور برخوردار است و به جز موارد استثنا، روسای جمهوری همواره از حضور در این رویداد فاخر علمی استقبال کرده اند.
معاون وزیرعلوم افزود: جشنواره بین المللی خوارزمی از آغاز تاکنون در مسیر تکاملی و رو به رشد قرار داشته و هر ساله به قوت آن افزوده شده است.
وی حضور پررنگ دانشمندان بین المللی در ترکیب شورای عالی داوری را از جمله وجوه تمایز بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی نسبت به دوره های قبل عنوان کرد.
رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تصریح کرد: با توجه به تاکیدات رئیس جمهور و وزیرعلوم بر گسترش دیپلماسی علمی و تعاملات بین المللی، همین رویکرد در بیست و هشتمین جشنواره خوارزمی در دستور کار قرار گرفته است و شاهد حضور دانشمندان برجسته بین المللی در این دوره از جشنواره خواهیم بود.
جشنواره بین المللی خوارزمی همه ساله به منظور شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای برتر در عرصه علم و فناوری و حمایت از آنان و برای فراهم سازی زمینه های لازم به منظور گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی در سطح جهان برگزار می شود و مسئولیت برگزاری این جشنواره بر عهده سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است.
شناسایی، معرفی و حمایت استعدادهای برتر در زمینه های مختلف علمی و صنعتی، ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران، مخترعان، نوآوران و فناوران و ایجاد بستری مناسب برای همکاری های علمی و فناوری بین مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور، از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می رود .
گفتنی است بیست و هشتمین دوره جشنواره بین المللی خوارزمی در چهار محور پژوهشی شامل پژوهش های کاربردی، بنیادی، توسعه ای و اختراع، ابتکار و نوآوری در بهمن ماه امسال برگزار می شود.