حضور استاندار خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت روز دانشجو

۲۲ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۳ کد : ۸۸۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۸۶
به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافت و پس از ادای احترام به شهدای گمنام، با دانشجویان حاضر در مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی و کانون ها...
حضور استاندار خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت روز دانشجو
به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافت و پس از ادای احترام به شهدای گمنام، با دانشجویان حاضر در مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی و کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رشیدیان در این بازدید ضمن گرامیداشت روز دانشجو گفت:این روز برای دانشجویان یادآور زنده بودن، پویایی و حضور فعال دانشجویان در مسائل جامعه می باشد.
وی با اشاره به بازدید از کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه اظهار کرد: دانشجویانی که در این کانون ها فعالیت می کنند، جوانانی پویا و باانگیزه هستند که دغدغه زیادی نسبت به مسائل جامعه و دانشگاه دارند.
رشیدیان با بیان لزوم شناسایی جوانانی که قرار است آینده کشور به آنها سپرده شود، یادآور شد: دانشجویان با فعالیت در کانون های دانشجویی آماده ورود به جامعه و ایجاد تحول برای سرعت دادن به توسعه و پیشرفت کشور خواهند شد.
وی با اشاره به کانون هایی با رویکردهای متفاوت در دانشگاه ادامه داد: همین زندگی کانون هادر کنار هم، قدرت تحمل دانشجویان را بالا برده و فضای مناسبی برای تعامل با قشرهای مختلف به وجود می آورد تا با ایفای نقش هم افزایی بتوانند در تعالی دانشگاه نقش مثبتی ایفا کنند.
استاندار خراسان رضوی دانشگاه را یک مرکز بزرگ برای پشتیبانی از جامعه دانست و اظهار کرد: دانشگاه و وجود جوانان با انگیزه و تحصیل کرده در این مرکز، قدرت حل مشکل در بحران های جامعه را دارا می باشد.
وی با اشاره به حضور جوانان دانشجو در جریان انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و سایر بحران های کشور گفت: دانشجویان ظرفیت بزرگی هستند که می توانند نقش بی نظیری در پیشرفت جامعه و در خدمتگزاری به نظام اسلامی ایفا کنند.
رشیدیان فضای به وجود آمده در دولت تدبیر و امید را فضایی مثبت ارزیابی و اظهار کرد: دولت یازدهم با شعار اعتدال به دنبال ایجاد فضایی برای تمام فعالان در حوزه های اجتماعی و سیاسی است تا فعالان بتوانند اندیشه های خود را به صورت مناسبی ارائه دهند.
وی دانشگاه را یک جامعه کوچک دانست و یادآور شد: در دانشگاه نیز باید تمام کسانی که به دنبال اعتلای کشور هستند، در فضایی مناسب و به دور از تنش فعالیت کرده و فرصت شنیده شدن و انتخاب کردن داشته باشند.
دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این بازدید با اعلام اینکه این دانشگاه 25 کانون فرهنگی هنری فعال دارد، گفت: وجود بیش از 120 انجمن علمی دانشجویی، 4 تشکل اسلامی و ده ها انجمن ورزشی از جمله فعالیت های فرهنگی دانشجویان در دانشگاه می باشد.
وی با اشاره به اینکه تلاش دانشگاه بر این است که فضای فیزیکی مناسبی برای دانشجویان فراهم کند، اظهار کرد: ایجاد حداقل بستر لازم برای فعالیت و ایجاد فضای نشاط و آزاد برای دانشجویان از دیگر اقدامات این دانشگاه می باشد.
گفتنی است در این بازدید دانشجویان تشکل ها و کانون های مختلف دانشگاه به معرفی کانون های خود پرداخته و گزارشی از فعالیت تشکل ها در سال اخیر را به ریاست دانشگاه و استاندار خراسان ارائه کردند.