حضور استاد جبردانشگاه دوسلدورف آلمان دردانشگاه یاسوج

۲۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۴ کد : ۸۸۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۷
پروفسور روبرت ویسباور(Robert wisbaver) استاد جبردانشگاه دوسلدورف آلمان دردانشگاه یاسوج ازعلاقه اش برای برقراری رابطه با دنیای اسلام خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروفسور ویسباور ضمن ابراز خ...
پروفسور روبرت ویسباور(Robert wisbaver) استاد جبردانشگاه دوسلدورف آلمان دردانشگاه یاسوج ازعلاقه اش برای برقراری رابطه با دنیای اسلام خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروفسور ویسباور ضمن ابراز خرسندی از حضور دردانشگاه یاسوج و ارتباط با دانشجویان گفت: پذیرش دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد و حتی کارشناسی درآلمان بیشتر پژوهش محور است و چندان بر روی مسائل آموزشی و حضور فیزیکی دانشجو بر سرکلاس معتقد نیستند.
پروفسور ویسباور با تشریح و تبیین جزئیات نحوه پذیرش، تحصیل و ارائه پایان نامه های دانشجویی درکشور خود وبرخی کشورهای اروپایی، گفت: پایان نامه دانشجویان دوره کارشناسی حدود شش ماه به طول می انجامد و ارزیابی این پایان نامه نیز بر عهده یک گروه هشت نفره از استادان خبره است که با تائید آنها دانشجو شرایط و ظرفیت ادامه تحصیل درمقاطع کارشناسی ارشد و دوره دکتری تخصصی (PhD) را کسب خواهد کرد.
ریاضی دان آلمانی درادامه با اشاره به لزوم کیفیت و عمیق بودن پایان نامه های دانشجویی در کشورش، افزود: درآنجا دانشجو برای ورود از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد و یا به دوره دکتری تخصصی (PhD) به دلیل کیفیت بالای پایان نامه خود دیگر نیازی به برگزاری آزمون و امتحان مجدد ندارد.
ریاضی دان شاخه جبر از کشور آلمان گفت: با وجود تمایل وشرایط ادامه تحصیل یک دانشجو در مقاطع بالاتر و دوره دکتری تخصصی (PhD) ولی بسیاری از کشورهای اروپایی اجازه بیش از 30درصد پذیرش را دراین مقطع نمی دهند.
وی با اشاره به گرفتن شهریه دانشجویی در دانشگاه های آلمان نیز گفت: این مهم نیز بستگی به سیستم حکومتی حاکم درآن برهه زمانی دارد.
وی درادامه افزود: براساس بررسی های انجام شده بیش از 10هزار نفر از شمار دانشجویان در دانشگاه های آلمان به دلیل پرداخت شهریه کم شده و تعداد دانشجویان از 25 هزارنفر به حدود 15هزار دانشجو کاهش یافته است.
این استاد برجسته آلمانی با اشاره به نقش دانشگاه ها در تصمیم گیری های کلان کشور و ارتباط دانشگاه با صنعت نیز گفت: در آنجا نیز ارتباط نزدیک و موثری بین اقتصاد دانان و صنعتگران با دانشگاهیان وجود دارد.
وی افزود: هم اکنون صنعت خودروسازی درآلمان در شهر آخن بیشترین ارتباط را با دانشگاه ها دارد وپژوهش های انجام شده از سوی دانشجویان در بسیاری از تولیدات این صنعت کاربرد ویژه ای دارد.
پروفسور ویسباور گفت: رشته هایی همچون حقوق ، صنایع و ریاضی در کشور آلمان طرفداران زیادی دارند و دارای اهمیت فوق العاده ای هستند.