حجت الاسلام والمسلمین صدوقی، از پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد

۳۰ تیر ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۰ کد : ۸۷۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۵
حجت الاسلام محمد صدوقی با حضور درپارک علم و فناوری یزد، از قسمت های مختلف این مجموعه بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام صدوقی دراین بازدید ازنزدیک درجریان فعالیت های پارک و موسسات...
حجت الاسلام محمد صدوقی با حضور درپارک علم و فناوری یزد، از قسمت های مختلف این مجموعه بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام صدوقی دراین بازدید ازنزدیک درجریان فعالیت های پارک و موسسات مستقر دراین مجموعه و دستاوردهای علمی و فناوری آنها قرار گرفت.
وی درجلسه ای که درحاشیه این بازدید برگزارشد، با ابراز خرسندی ازحضور در پارک یزد و اشاره به سال ها پیشتازی استان درکنکور سراسری افزود: وجود مراکزی چون پارک موجبات حفظ سرمایه های انسانی استان را فراهم می آورد.
وی پتانسیل استان درخصوص منابع انسانی نخبه و توانمند را بسیار بالا دانست و فعالیت های موثر در حفظ این سرمایه ها را ستود.
حجت الاسلام صدوقی همچنین ابراز امیدواری کرد: پارک یزد بتواند با حمایت از نخبگان و قشر تحصیل کرده درحفظ این سرمایه ها قدم های موثری بردارد.
دکترداریوش پورسراجیان رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز دراین نشست ضمن شرح مختصری از تاریخچۀ تاسیس پارک یزد، به بیان فعالیت ها و حمایت های صورت گرفته دراین مجموعه پرداخت و گفت: شرکت های مستقر درپارک توانسته اند حوزه نفوذی گسترده ای را  در کشور به خود اختصاص دهند.
وی درادامه با اشاره به نگاه بین المللی پارک یزد، افزود: علی رغم تمام محدودیت هایی که به سبب تحریم ها ایجاد شد، خوشبختانه شرکت های مستقر دراین پارک عملکرد قابل قبولی درحوزه صادرات محصولات فناوری داشتند.
دکترپورسراجیان حساس سازی اجتماعی را درحوزه علم و فناوری یکی از مهم ترین موضوعاتی دانست که پارک و تمام نهادها و دستگاه های استانی باید در راستای تحقق آن برنامه ریزی و اقدام نمایند، چرا که اگر جامعه این موضوع را به درستی درک کند بسیاری از مشکلات توسعه فناوری استان به خودی خود حل خواهد شد.
وی با تاکید بر رابطۀ تنگانگ میان پارک و دیگر نهادها و دستگاه های علمی و اجرایی استان برای ایجاد این حساسیت، افزود: درصدد هستیم با استفاده از تعامل سازنده ای که میان پارک، آموزش و پرورش و سایر دستگاه های استان وجود دارد، دانش آموزان را به عنوان مخاطبین آینده پارک، از همان دوران کودکی با پارک آشنا سازیم  و شرایطی را فراهم آوریم که حضور دراین فضا را تجربه کنند.
دکترپورسراجیان درادامه گفت: برگزاری شش دوره مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی به صورت استانی و تدارک هفتمین دوره آن در سطح ملی اقداماتی است که دراین راستا از سوی پارک یزد انجام شده است.
گفتنی است شرکت های پویش داده نوین، کولاک گستر، گروه مهندسی سپهر و مرکز نوآوری پارک مجموعه هایی بود که مورد بازدید حجت الاسلام صدوقی قرارگرفت.

( ۱ )