چهارمین کارگاه پیوست نگاری فرهنگی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۱ کد : ۸۷۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۶
چهارمین کارگاه پیوست نگاری فرهنگی در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم افتتاحیه این کارگاه که به مدت سه روز توسط سازمان بسیج اساتید برگزار...
چهارمین کارگاه پیوست نگاری فرهنگی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد
چهارمین کارگاه پیوست نگاری فرهنگی در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم افتتاحیه این کارگاه که به مدت سه روز توسط سازمان بسیج اساتید برگزار شد، دکتر صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر بندانی سرپرست داشگاه سیستان و بلوچستان جمعی از مسئولان بسیج دانشگاههای استان، اساتید دانشگاهها و مسئولان فرهنگی حضور داشنتد.
حجت الاسلام و المسلمین کیخا معاونت فرهنگی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه و با عنایات ویژه ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان، بسیج اساتید کشور و استان کارگاه پیوست نگاری فرهنگی "با هدف مدیریت فرهنگی" بنا به فرمایش مقام معظم رهبری برگزار شد.
وی افزود: معظم له فرمودند که هیچ‌گونه لایحه ای بدون پیوست فرهنگی نباید در کشور به تصویب برسد چرا که مسئله فرهنگی مسئله زیربنایی جامعه را تشکیل می‌دهد.
حجت الاسلام و المسلمین کیخا اظهار امیدواری کرد تا از برگزاری این کارگاه بهره وافی و کافی برده شود.
در ادامه حجت الاسلام پورذهبی مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری جنگ فرهنگی با ابعاد فراگیر و پیچیده خود هر روز در دنیا گسترش می یابد و در این رهگذر معلمان، مستضعفان، جوانان مومن، علما، روشنفکران و صاحبان بیان، دانشجویان و روحانیت مورد توجه دشمنان هستند، از این رو کار در فضای مجازی  بسیار مهم است چرا که مسئله فرهنگ به مثابه کمربندی است که به دور جامعه بسته شده است اگر این کمربند باز شود جامعه بدون آبرو و هویت می‌شود.
سپس دکتر صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع اساتید بسیجی گفت: بسیج اساتید کارهایی را انجام می‌دهد که روی زمین مانده است از این رو این نهاد با حضور 5000 تن از روشنفکران بسیجی در زمینه های فرهنگی در حال انجام وظیفه است.
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص پیوست نگاری فرهنگی تصریح کرد: در دنیای امروز همه به دنبال قدرت هستند و برای رسیدن به قدرت از هر وسیله و تهاجمی استفاده می کند.
دکتر صلاحی با بررسی روند دشمنی پیوسته کشورهای غربی با جمهوری اسلامی و تحمیل جنگ به مردم ایران، توطئه های آنان را برشمرد و همه را در راستای نابودی فرهنگ و تمدن کشورمان دانست.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جمهوری اسلامی به قدرت بالقوه جهان تبدیل شده است و امیدواریم این به فعلیت برسد و این میسر نمیشود مگر با فرهنگ غنی و بدون گزند از دستان دشمنان کشور.
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور حضور داعش را به عنوان آخرین حربه دانست که در آن هم فقط ایران یک تنه به مقابله با آن ایستاده است.
وی در خاتمه گفت: تمدن بزرگ با رهبری های بزرگ صورت می گیرد و ما امروز با رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری از این نظر بی نیاز هستیم چرا که تمدنی که جمهوری اسلامی به دنبال آن است تمدنی است که بستر و قالب آن فرهنگ است.