چهارمین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان

۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۱ کد : ۸۷۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۲۱
چهارمین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری با حضور جمعی از مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی استان در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای ...
چهارمین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان
چهارمین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری با حضور جمعی از مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی استان در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این جلسه رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان گزارشی از اقدامات انجام شده برای برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری ارایه داد.
دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی به مسئولیت پارک علم و فناوری استان سمنان برای برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین اقدامی که باید انجام می‌شد، تدوین شیوه‌نامه برگزاری جشنواره در زمینه‌های مختلف است که توسط دبیرخانه انجام و در تارنمای جشنواره بارگذاری شده است.
وی آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره را 25 آبان 1395 عنوان کرد و ادامه داد: مستندات ارسال شده تا 2 آذر در کارگروه‌های تخصصی جشنواره بررسی و نتایج تا 6 آذر منتشر خواهد شد و آماده‌سازی غرفه‌های نمایشگاه جانبی جشنواره نیز از اوایل آذر شروع و 12 و 13 آذر تحویل غرفه‌داران می‌شودو 14 آذر، جشنواره در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان افتتاح خواهد شد.
وی افزود: فناوران برتر جشنواره در حین برگزاری جشنواره (14 تا 17 آذر) انتخاب و در مراسم اختتامیه (17 آذر در محل استانداری سمنان) اسامی برگزیدگان حوزه‌ی پژوهش، فناوری و ایده‌پردازی اعلام می‌شود.
وی بخش سرمایه‌گذاری را یکی از مهم‌ترین بخش‌های نمایشگاه جانبی جشنواره خواند و توضیح داد: با چند شرکت سرمایه‌گذاری صحبت شده تا در حین برگزاری نمایشگاه میزسرمایه‌‎گذاری داشته باشند و کاربرگ‌های فنی و اقتصادی تهیه شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه را برای بررسی و زمینه‌ی سرمایه‌گذاری در طرح‌ها مطالعه کنند.
دکتر جلالی تعداد غرفه‌های نمایشگاه جانبی جشنواره را 67 غرفه اعلام کرد و گفت: هر غرفه حدود 7 تا 13 مترمربع است.
رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان در پایان سخنانش خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه صدا و سیمای استان، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها شد.
گفتنی است  دومین جشنواره پژوهش و فناوری 14 لغایت 17 آذر 1395 و به صورت متمرکز در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار می‌شود.