چاپ مقاله مشترک استادان دانشگاه شهرکرد و دانشگاه سالزبورگ اتریش

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۷ کد : ۸۶۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۲
مقاله مشترک استادان دانشگاه شهرکرد و دانشگاه سالزبورگ در مجله Gondwana Research به چاپ رسید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مقاله مشترک استادان دانشگاه شهرکرد و دانشگاه سالزبورگ با عنوان: "40Ar/39Ar ...
مقاله مشترک استادان دانشگاه شهرکرد و دانشگاه سالزبورگ در مجله Gondwana Research به چاپ رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مقاله مشترک استادان دانشگاه شهرکرد و دانشگاه سالزبورگ با عنوان:
"40Ar/39Ar mineral ages of eclogites from North Shahrekord in the Sanandaj –Sirjan Zone, Iran: Implications for the tectonic evolution of Zagros orogeny "
که حاصل تلاش مشترک علیرضا داودیان دهکردی، ناهید شبانیان بروجنی اعضای هیئت علمی دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه شهرکرد و  Johann Genser, Franz Neubauer اعضای هیئت علمی گروه جغرافیا و زمین شناسی دانشگاه سالزبورگ اتریش است ،در تاریخ 2 جولای 2016 در مجله علمی Gondwana Research  به چاپ رسیده است.
موضوع این مقاله در خصوص تعیین سن ایزوتوپی به روش 40Ar/39Ar سنگ‌های دگرگونی فشار بالا اکلوژیت در شمال شهرکرد (پهنه سنندج-سیرجان) با سن دگرگونی 184 میلیون سال قبل می‌باشد، این سنگ‌ها برای اولین بار در کوهزایی زاگرس ایران توسط علیرضا داودیان دهکردی  و همکاران کشف و نتایج آن در سال 2008 در یکی دیگر از مجلات معتبر بین المللی منتشر شد.
مجله Gondwana Research در بین مجلات علوم زمین و زمین شناسی دارای بالاترین ضریب تاثیر (Impact Factor ) است، در سال 2015 ضریب تاثیرآن 8.743 بود و قبل از آن در سال 2014 ضریب تاثیر آن در JCR برابر با 8.235 بود.
گفتنی است چاپ این مقاله به صورت مشترک، در چارچوب همکاری‌های علمی بین المللی مورد تاکید رئیس دانشگاه شهرکرد و وزارت علوم،تحقیقات و فنآوری است.