جمهوری اسلامی ایران به دانشجویان بروندی بورس تحصیلی اعطا می کند

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۹ کد : ۸۶۵۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۷۶
در دیدار دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با آلن آیمه اینامیتو ، وزیر امور خارجه بروندی ، مقرر شد 10 بورس تحصیلی در رشته زبان فارسی و یا رشته های مورد نظر بروندی به دانشجویان این کشور ا...
جمهوری اسلامی ایران به دانشجویان بروندی بورس تحصیلی اعطا می کند
در دیدار دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با آلن آیمه اینامیتو ، وزیر امور خارجه بروندی ، مقرر شد 10 بورس تحصیلی در رشته زبان فارسی و یا رشته های مورد نظر بروندی به دانشجویان این کشور اعطا شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این دیدار دکتر فرهادی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه های علمی و فناوری در سال 1393با بروندی اظهار داشت : طبق مفاد این تفاهم نامه ، امسال اولین گروه از دانشجویان بورسیه بروندی تحصیل شان را در دانشگاه های ایران آغاز کرده اند .
وزیر علوم با بیان اینکه عزم دولت جمهوری اسلامی ایران گسترش همکاری های همه جانبه با کشورهای آفریقایی در زمینه های سیاسی ، اقتصادی و به خصوص علمی و فناوری است ، گفت : با جند دانشگاه و مرکز پژوهشی  برتر ایران هماهنگی های لازم صورت می گیرد تا در خصوص  پذیرش دانشجویان پژوهش محور بروندی همکاری کنند.
وی در ادامه با اعلام موافقت با پذیرش اعضای هیئت علمی و استادان دانشگاه های بروندی برای استفاده از فرصت های مطالعاتی و آموزشی در دانشگاه های ایران گفت : ما همچنین می توانیم در جهت تاسیس رشته های مهارتی و فنی و حرفه ای در بروندی مشارکت کنیم.
دکتر فرهادی همچنین در خصوص اعطای 10 بورسیه تحصیلی دیگر برای دانشجویان بروندی قول مساعد داد.
در ادامه این دیدارآلن آیمه اینامیتو ، وزیر امور خارجه بروندی با تشکر از استقبال و مهمان نوازی مسئولان ایرانی ، هدف از این ملاقات را آگاهی از سطح بالای آموزش عالی ایران و تقویت و گسترش روابط علمی و فناوری بین دو کشور عنوان کرد.
وی در ادامه با اظهار رضایت از تحصیل دانشجویان بورسیه بروندی در دانشگاه های ایران خواستار ادامه دریافت این بورسیه ها در رشته های کشاورزی ، بهداشتی ، علم و تکنولوژی و رشته های فنی شد و گفت ما معتقدیم که دانشگاه های ایران در رشته های مورد نیاز ما تجربیات بسیار ارزنده ای دارند و ما می توانیم ازاین اطلاعات و تجربیات در زمینه های مختلف به بهترین نحو استفاده کنیم .
گفتنی است در این دیدار سفیر بروندی در تهران ، رئیس دانشگاه دولتی بروندی ، دکتر حسین سالار آملی ، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی و دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم ، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی نیز حضور داشتند .