جمعی ازمدیران شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری استان سمنان با استاندار سمنان دیدار کردند

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۴ کد : ۸۶۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۹
دکترسیدمحمد اسماعیل جلالی رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان و جمعی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان این پارک در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به حل مشکلات شرکت‌های پیشرو و نوآور استان با دکترمحمدرضا...
دکترسیدمحمد اسماعیل جلالی رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان و جمعی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان این پارک در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به حل مشکلات شرکت‌های پیشرو و نوآور استان با دکترمحمدرضا خباز استاندار سمنان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه دکترجلالی ضمن ارائه گزارش مختصری از عملکرد شرکت های دانش‌بنیان، مسائل و مشکلات اصلی شرکت های دانش بنیان مستقر دراین پارک را در مسیر ورود به عرصه ملی و بین المللی بیان کردند.
درادامه مدیران شرکت های حاضر درجلسه به نمایندگی از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان سمنان، به بیان برخی از مشکلات و نیازهای مجموعه این شرکت ها، که قابلیت حل و یا ارائه  راه حل های آن درسطح استان وجود دارد پرداختند.
همچنین کمبود منابع مالی حمایتی و عدم توجه دستگاه های اجرایی استان به واگذاری پروژه های استانی به شرکت های دانش بنیان موجود در استان، نبود ساز و کارهای حمایتی مدون ویژه شرکت های دانش بنیان، مشکلات بر سر راه توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان (ازجمله عدم صدور پروانه بهره‌‌برداری به این شرکت ها درمحدوده پارک)، فرآیندهای کند اداری و یا عدم وجود راهکار مناسب برای صدور برخی ازمجوزها و یا گواهی نامه‌ها، مشکلات و مسائلی بود که ازسوی مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان مطرح شد.
درادامه استاندار سمنان گفت: درراستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان ضروری است.
وی بر ضرورت مستحکم‌تر کردن پیوند صنعت با دستگاه‌ها در طرح‌های دانش‌بنیان تاکید و پویایی اشتغال و تولید را در گرو توسعه‌ شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و افزود: این مهم با اهتمام همه جانبه‌ پارک علم و فناوری استان سمنان و دستگاه‌های اجرائی به ثمر خواهد نشست.
دکترخباز با اشاره به برخی از مشکلات مطروحه ازسوی مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان باید مشکلات خود را به پارک علم و فناوری استان سمنان انتقال دهند تا وضعیت این شرکت‌ها بررسی و راهکارهای لازم برای حل مسائل و مشکلات در بعد استانی و ملی احصا شده و به موقع برای حل آن‌ها اقدام شود.
استاندارسمنان همچنین با اشاره به مشکلات عمومی و اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان، بر تعامل بیشتر شرکت های دانش بنیان و پارک های علمی فناوری با معاونت اقتصادی استانداری تاکید کرد.
وی با اشاره به لزوم تدوین بانک اطلاعاتی ازمحصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و معرفی بیشتر آن‌ها افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با ارائه طرح‌ها و نقطه نظرات خود و همچنین معرفی محصولات، برای انجام فعالیت اقتصادی و جذب بازارهای داخلی و خارجی گام بردارند .