جلسه مشاوره ازدواج و خانواده در مجتمع آموزش عالی بم

۱۷ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۰ کد : ۸۵۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۲
جلسه مشاوره ازدواج و خانواده با حضور حجت الاسلام دکتر دهنوی، مسؤلان مجتمع  آموزش عالی بم و جمع کثیری از دانشجویان توسط نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری مجتمع در سالن اجتماعات باقرالعلوم برگزار شد.به...
جلسه مشاوره ازدواج و خانواده با حضور حجت الاسلام دکتر دهنوی، مسؤلان مجتمع  آموزش عالی بم و جمع کثیری از دانشجویان توسط نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری مجتمع در سالن اجتماعات باقرالعلوم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست دکتر دهنوی به بحث مشاوره ازدواج و خانواده پرداخته و گفت: اصل مهم در ازدواج کفویت یا همان همتایی است .
وی افزود:  متأسفانه در بسیاری از ازدواج ها روابط عاطفی و عاشقی جای همتایی را می گیرد و جوانان با توجه به اینکه اطلاعات کافی از یکدیگر ندارند به هم علاقمند می شوند و روز به روز به این علاقه و وابستگی افزوده می شود وسرانجام بسیاری از این ازدواج ها به طلاق می انجامد.
دکتر دهنوی افزود: مراقب ازدواج های عاطفی باشید برای ازدواج، عاشقی کفایت نمی کند عشق انسان را کر و کور میکند برای ازدواج باید همتای یکدیگر باشید.
وی همچنین  به چهار اصل همتایی در ازدواج  شامل اصل همتایی اعتقادی، اصل همتایی مذهبی ، اصل همتایی خانوادگی و اصل همتایی فرهنگی اشاره و گفت: ازدواج چنانچه در چارچوب این چهار اصل صورت پذیرد ازدواج موفقی خواهد بود.