جلسه شورای مرکز رشد و فناوری دانشگاه ایلام برگزارشد

۲۷ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۶ کد : ۸۵۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۵۱
جلسه شورای مرکز رشد و فناوری دانشگاه ایلام با حضور دکتر علی‌اکبری رییس این  دانشگاه و سایر اعضاء در سالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،رئیس دانشگاه ...
جلسه شورای مرکز رشد و فناوری دانشگاه ایلام برگزارشد
 جلسه شورای مرکز رشد و فناوری دانشگاه ایلام با حضور دکتر علی‌اکبری رییس این  دانشگاه و سایر اعضاء در سالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،رئیس دانشگاه ایلام در این نشست بر فعال‌تر عمل کردن مرحله‌ مشاوره‌ مراکز رشد تأکید کرد و گفت : باید برای رشد ایده ها برنامه ریزی کنیم.
دکتر محمد علی‌اکبری اظهار کرد: تمام بخش‌های دانشگاه ایلام باید با شفافیت عمل کنند  و از این به بعد باید در پذیرش در مراکز رشد دقت کافی صورت بگیرد تا خروجی آن نتیجه‌بخش باشد.
وی با تأکید بر اینکه مرحله مشاوره مرکز رشد باید فعال‌تر عمل کند و فرهنگ‌سازی مراکز رشد به‌خوبی انجام گیرد، گفت: اگر ما مراکز رشد را به‌خوبی به جامعه و نخبگان معرفی کنیم و حمایت جدی از آن‌ها صورت بگیرد قطعاً اهداف این مراکز محقق و در خدمت جامعه قرار خواهد گرفت.
رئیس دانشگاه ایلام تصریح کرد: باید در مراکز رشد طوری کار کرد که ایده‌ها و طرح‌ها جدی گرفته شوند .
 سپس دکتر رضا یگانه، سرپرست مرکز رشد دانشگاه ایلام در این جلسه خلاصه ای از فعالیت های صورت گرفته از جمله انتقال مرکز رشد به دانشگاه، فضا سازی و تجهیز مرکز رشد به منظور نمایشگاه هفته پژوهش و فن بازار ارائه کرد.
دکتر یگانه افزود: رسالت مرکز رشد رسیدن به تحقق آرمان های اقتصاد مقاومتی و پرورش ایده های خلاق و شرکت های کوچک و متوسط فناوری در رونق اقتصادی توسعه فناوری و به تبع کارآفرینی است، لذا به همین منظور شورای با تخصص های مختلف برپا شد که مصوب کردن اساسنامه و آیین نامه های مرکز رشد و بررسی صلاحیت واحدهای فناور از فعالیت های آن است.
گفتنی است درادامه این جلسه ، حاضران به بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه های آینده این مرکز پرداختند.